cyfrówka kodak 6490

Jacek napisał(a):

procedura jest taka sama jak w wszystkich chyba kodakach - wrzucasz plik (firmware) do aparatu (przez usb lub na karcie) do katalogu MISC i aparat sam przy wlaczaniu zmaca ze to dla niego firmware i sie zflaszuje sam.

To lepiej wymysl jak wyrwac firmware z 7590 i przerobic je (lub 6490) aby to upchnac. Hardware jest w zasadzie identyczne z tego co ogladalem, zmienilo sie jedynie podlaczenie przelacznika obrotowego oraz wlacznika, ale to tylko pare drutow inaczej. Inne pamieci flash sa wlutowane, ale ich polaczenie z prockiem jest identyczne. Obawiam sie ze nawet matryca z 4 (a wlasciwie 4.3 w 6490) na 5Mpix (pewnie niecale 5 w 7590) jest ta sama, tylko wyciagniete jest to marketingowo/softwarowo do zapisywania troszke wiekszych rozdzielczosci jpg.

no i daj znac jak osiagniesz jakies efekty

Reply to
BartekK
Loading thread data ...

mam ochotę dorobić temu cyfrakowi nowy firmware, tyko nie wiem jaki procek w nim siedzi i jak wygląda procedura wrzucania tego firmware.

Firmy takie jak kodak i texas instrumets zlały mnie i napisały o tajemnicy jakiejkś... a texas mówi, że nawet jeśli kodak używa jej procesorów to ona i tak o tym nie powie...

Ma ktoś pomysł jak się do tego dobrać, bo szkoda mi aparatu rozbierać chciaż apetyt rośnie...

Jacek

Reply to
Jacek

BartekK napisał(a):

Acha, czytałem instrukcje do updatowania, jeśli tak da się sflaszować wszystko od nowa to będzie fajnie.

To jakie mają procki, ARM'y jakieś?

No no jakby tak liczyć te 4.3 M pikseli to by obraz musiałbyć chyba czarno biały ;), Bo jeśli kolor to osobne R,G,B dla każdego piksela, to tam jest coś powyżej 1M. Bo dla nich R,G,B,G to cztery piksele.

OK

Reply to
Jesus

Prawdopodobnie nie masz pojecia na co sie zamierzasz. Nawet jak tam jest 64KB programu .. to jest naprawde duzo jak trzeba napisac.

Zacznij od poszukania upgradu jakiegos.

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.