nowy firmware i nie działa nic

Witam wszystkich grupowiczów. jestem tutaj nowy, ale mam problem chyba zgodny z tematyką tej grupy. Otóż po wymianie firmware według insrukcji w mp3 playerze MSI Megastick 520 sprzęt przestał mi działać - po prostu po wyciągnięciu z usb już więcej sie nie włączył. Proces update się zakończył - w programie obsługującym update pasek pokazywał

100% i po zakończeniu kopiowania plików systemowych do playera i wyłączeniu programu, którym to robiłem wyjąłem go z komputera i koniec. teraz się nie włącza i nie widzi go komputer.

i teraz najważniejsze:

- czy spieprzyłem coś dokumentnie i moge playera wyrzucić, czy też da sie jeszcze coś z tym zrobić? może jest jakiś sposób, który przywróci mój sprzęcik do życia?

pozdrawiam Andrzej

Reply to
Andrzej
Loading thread data ...

Jest spsosob ale pewnie bedzie kosztowal wiecej nerwow i pieniedzy niz nowy MP3 player

Reply to
miet

skoro dzialalo to po co ruszales ? :)

Reply to
MuNiO

chyba średnio w tematykę grupy trafiłeś :P

Reply to
Sirtap

Andrzej napisał(a):

Teoretycznie da się. Najłatwiej byłoby znaleźć drugie takie mp3 i skopiować z niego zawartość pamięci na ten niechodzący. Ew. w necie poszukać może wsadu jakiegoś. Może jakiejś informacji na temat ratowania mp3. Podaj model urządzenia. Ew. jak go rozbierzesz jaki scalaczek tam siedzi.

Reply to
Virus_7

Andrzej napisał(a):

A patrzyłeś tu:

formatting link

Reply to
Darek R.

Użytkownik "MuNiO"

żeby działało to co nie działało? Skoro jest nowy firm. to znaczy, że stary był spierdzielony, tak cieżko zrozumieć? P.

Reply to
PK

ratowania mp3. Podaj model urządzenia. Ew. jak go rozbierzesz jaki scalaczek tam

dzięki za odpowiedź. mój player to

formatting link
żeli chodzi o jego oprogramowanie to mam na płycie do niego dołączonej starą wersję - to co było oryginalnie, jak również nową wersje ze strony producenta, którą próbowałem zainstalować. problem jednak polega na tym, że w ogóle nie mogę go włączyć - przycisk "power" nie reaguje, po podłączeniu do USB nic sie nie dzieje, program do wymiany firmware nie widzi podłączonego urządzenia do komputera. dosłownie player umarł. poczytałem w różnych miejscach i może faktycznie za wcześnie wyjąłem go z usb (chociaż zrobiłem to jak program aktualizujący firmware skończył swoje działanie). czy w takim wypadku jest jakaś metoda żeby wróciło do normy?

pozdrawiam, andrzej.

Reply to
Andrzej

sprzęcik

bardzo dziękuję za link. przestudiowałem ten wątek dokładnie, ale nie znalazłem tam odpowiedzi na mój problem. u mnie player się w ogóle nie włącza i nie znam metody jak mogę znowu spróbować aktualizować oprogramowanie.

również pozdrawiam, Andrzej

Reply to
Andrzej

A co miało lepiej działać do upgradowaniu?

Reply to
Piotr Chmiel

jeszcze raz wielkie dzięki za ten link. jednak znalazłem tu odpowiedź i udało mi się wszystko naprawić. znalazłem tam instrucję w jaki sposób można awaryjnie włączyć playera i dzięki temu przywróciłem starą wersję oprogramowania.

Andrzej

Reply to
Andrzej

Andrzej napisał(a):

Próbowałeś podłączyć do USB bez baterii i z wciśniętym HOLD? Albo z innym klawiszem wciśniętym?

Reply to
Darek R.

Użytkownik "PK" <skalar7@USUN_TOpoczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:dv5o3r$2m52$ snipped-for-privacy@news2.ipartners.pl...

w takich playerkach nie ma co juz poprawiac a popsuc mozna latwo

to samo sie tyczy telefonow gsm

Reply to
MuNiO

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.