CPLD, Pin to Pin delay

Witam, co w CPLD oznacza: Tp (Pin to Pin delay)?

Pozdrawiam MD

Reply to
Maksymilian Dutka
Loading thread data ...

Maksymilian Dutka napisał(a):

Jest to czas reakcji na pojawienie się zmiany stanu na jednym z wejściowych pinów i ewentualną zmianą stanu na jednym z pinów wyjściowych.

Są możliwe różne rodzaje mierzenia Tp np. zależnie od szybkości narastania zbocza (skew), od tego czy wejście było dedykowane lub uniwersalne - właśnie patrzę na książkę o układach programowalnych.

Jeśli nie masz specjalnych wymagań np. co do szybkiego taktowania to możesz się tym parametrem nieprzejmować.

Pozdrawiam,

Radek

Reply to
Radek

Radek napisał(a):

To jest liczone dla ilu "bramek po drodze"?

(...)

To ma być coś z rodziny XC9500XL, niestety na stronie producenta nie mogę znaleźć informacji na temat tego jak on oblicza Tp.

W tym cały problem że układ ma pośredniczyć między uC a kartą sieciową, i nie chciał bym zbytnio zwolnić komunikacji. Bardzo prawdopodobne że układ będzie również obsługiwał SDRAM-y. Niestety wraz ze wzrostem Tp proporcjonalnie rośnie cena, więc chciałbym dobrać układ w miarę optymalnie.

Pozdrawiam MD

Reply to
Maksymilian Dutka

Maksymilian Dutka napisał(a):

Tak oczywiście ten parametr będzie też zależał od czasu propagacji sygnału wewnątrz układu. Dla Xilnxa serii XC9500 (cytując z książki): Tpd = Tin + Tlogi + Tpdi + Tout

gdzie: Tin - czas opóźnienia bufora wejściowego Tlogi - czas opóźnienia układów kombinacyjnych makrokomórki Tpdi - czas opóźnienia dla układu kombinacyjnego omijającego rejestr wewnętrzny Tout - czas opóźnienia bufora wyjściowego

Proponuję ściągnąć pliki PDF dostępne łatwo na www Xilinxa. Dla przykładu model XC9536XL ma Tpd maks 5ns i producent podaje użyteczne taktowanie do 178MHz.

Sprawdź czas reakcji µC jaki zdołasz wycisnąć i porównaj go z tymi kilkoma ns jakie oferuje CPLD. :)

Pozdrawiam,

Radek

Reply to
Radek

Radek napisał(a):

(...)

No to nie mam się czym przejmować, jak uC wyciągnie 3MHz na I/O to będzie dobrze (ARM7) Gdzieś coś mi się "obiło o oczy" że Tp to jest czas propagacji dla "pojedynczej bramki" i dlatego się przestraszyłem ;)

Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam MD

Reply to
Maksymilian Dutka

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.