CF i bootowanie PC (adapter CF<->IDE)

Loading thread data ...

Wysyłając taki oto zestaw znaków dnia 04-08-05 09:33 CODI nakarmił(a) stado głodnych newsserwerów:

Przesadziłeś z kosztem podzespołów. Złącze CF to jakieś 8PLN, gniazdo zasilania pewnie 1,5PLN, listwa goldpin może ze 2PLN w przypadku wersji z obudową, do tego zworka+trzy goldpiny oraz ze dwa kondensatory 100nF za 1,5PLN i wychodzi 13PLN.

Reply to
badworm

Wysyłając taki oto zestaw znaków dnia 04-08-07 12:02 kon nakarmił(a) stado głodnych newsserwerów:

Złącza do CF w dobrej cenie są dostępne tutaj:

formatting link
- numer katalogowy R542. Płaciłem 1,8$ netto za sztukę. A listwa goldpin to złącze do taśmy IDE - albo kupujesz taką listwę w wersji 2*20 pinów(wersja prosta lub kątowa wedle gustu) albo gotowe złącze "szufladowe" czyli takie idealnie pasujące do taśmy - jest troszkę droższe ale dostajesz za to zabezpieczenie przed odwrotnym włożeniem taśmy.

Reply to
badworm

Wysyłając taki oto zestaw znaków dnia 04-08-08 01:11 grzegorz nakarmił(a) stado głodnych newsserwerów:

W Chipie 8/2003 i na

formatting link
ale porównaj te schematy bo coś mi się kołacze w głowie, że w Chipie były jakieś błędy. A sprawdzony schemat płytki w formacie Autotraxa leży tutaj: kwormer.webpark.pl/cf-hdd.zip. Na tej płytce jest mały błąd ale nie ma on wpływu na działanie całości - nie wziąłem pod uwagę, że LM317 nie będzie w stanie dać 3,3V na wyjściu przy 5V na wejściu. Możesz nie montować go i zasilać kartę napięciem +5V albo przeciąć jedną ścieżkę i podłączyć stabilizator pod 12V.

Reply to
badworm

Wysyłając taki oto zestaw znaków dnia 04-08-08 22:01 William nakarmił(a) stado głodnych newsserwerów:

AFAIK to nie. Musiałaby to w jakiś sposób obsługiwać karta albo konieczny byłby układ na bieżąco przetwarzający dane napływające do karty.

Reply to
badworm

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.