antena do CB

Loading thread data ...

Użytkownik -= Apacz =- napisał:

Bierzesz kabel antenowy koncentryczny 50ohm na jednym koncu zakladasz wtyczke do radia drugi koniec "obrzezasz" z izolacji zewnetrznej na dlugosci 2,75m nastepnie wywijasz oplot od konca do miejsca gdzie zaczyna sie nieobrzezana czesc kabla na pozostaja czesc kabla, calosc wieszasz na jakims drzewie tak aby utworzyla dipol polfalowy pionowy. Pisane z glowy, jak cos pokrecilem to prosze skorygowac bo ostatni raz taka antene robilem chyba z 15 lat temu.

Reply to
AlexY

-= Apacz =- napisał(a):

Raczej w alanie to może być zakres "D". Ustaw na AM, kanał 19, 2m druta w środek gniazda, drut ustaw pionowo, krzyknij ze dwa razy "ogólny mobil, sprawdzam radio, czy mnie słychać". Jak ktoś się odezwie to podziękuj i za dużo nie gadaj żeby nie spalić końcówki. Jak nikt się nie odezwie to sprobuj na innym zakresie albo dowiedz sie dokładnie liste.

Jak radio przywiozłeś z za zachodniej granicy to nie pogadasz, chyba że z kimś się umówisz i na "piątkach" pogadacie. -> radio do przestrojenia,

50-100zł.
Reply to
Piotr [PKi

Z USA? Nie slyszalem! Zmora w poludniowwej Polsce /Krakow/ byly dxy z Italii.

Reply to
dzieciol

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.