Taka aktualizacja wątku. Udało mi się zdobyć tusz za 70 zł (zamiast regenerowany za 30zl czy 180zl oryginał od HP), który nie ma oznaczeń HP nawet na taśmie a pady nie są wytarte od wielokrotnego użytku. Ma inne detale obudowy niż oryginalny (noski do chwytania na obudowie). Czyli jednak można (konstrukcyjnie) zrobić głowicę alternatywną w rozsądnej cenie. No i drukuje pełną czernią bez wyblaknień czy braków w pixelach. I nie ma żadnych oznaczeń marki/producenta :)
Alternatywne tusze do drukarek - aktualizacja
Apr 23, 2020
47 Replies
W dniu 2020-04-23 o 12:02, Marek pisze:
fabrycznie nowe tusze możesz kupić na aliexpresie
W dniu 2020-04-23 o 12:02, Marek pisze:
Tusz czy atrament?
W dniu 2020-04-23 o 12:02, Marek pisze:
Zazwyczaj kupowałem 2 czarne i jeden kolorowy. Jak ceny wydały mi się za duże to spróbowałem raz kupić jakieś regenerowane. To była porażka. W zestawie dostałem jakąś pastę i gumkę z instrukcją, że jakby co to przeczyścić tym styki. Jeden czarny po tygodniu przestał działać i żadne czyszczenie nie pomagało. Reklamacja. Dostawca zaproponował, że zwróci za całe zamówienie, ale że pozostałe nadal działały to odpisałem, że może jednak jakoś to będzie. Ale wkrótce i te przestały więc dostałem całą kasę z powrotem i grzecznie kupiłem oryginalne. Następnym razem wyszło mi, że za 'mój typowy zestaw' jest około 400zł. Więc rezygnując z koloru za tę kwotę kupiłem laserówkę (moim kryterium wyboru była cena tonera w przeliczeniu na stronę). P.G.
Użytkownik "Marek" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...
Ciekawe - alternatywny producent, czy jakas inna wersja formy od HP. Ale oni chyba zawsze swoje logo dawali.
W Polsce kupione ? Ciekawe - HP nie wie, czy juz przestal scigac :-)
A moze ich scignal jakis urzad monopolowy i musieli licencjonowac choc jednego niezaleznego dostawce ..
J.
Cartridż. Jaki rodzaj środka drukującego nie wiem, ważne że drukuje i nie jest sympatyczny.
Ten:
formatting link
Drukarka wykrywa go jako oryginalny i prawidłowo pokazuje stan tuszu. Przy innych alternatywnych pokazywala poziom 0 stanu tuszu i chyba był komunikat o nieorginalności cartiridżu.
Pan Marek napisał:
Może alternatywne miały zero tuszu, bo były napełnione atramentam? Ktoś ten temat zaczął, i sam zacząłem się zastanawiac nad tym, dlaczego drukarki atramentowe drukują tuszem. Tuszowej drukarki chyba jeszcze nie spotkałem.
Kałamarz!
W dniu 2020-04-23 o 18:57, Jarosław Sokołowski pisze:
Tusz stały, drukarki "kredkowe" lub "parafinowe".
Pan Adam napisał:
Nikt jednak nie mówi na nie "drukarka tuszowa". Za to "tusz do drukarki atramentowej" traktowany jest za rzecz normalną i oczywistą.
Pytasz serio czy prowokujesz? Wydaje mi się, że oba pojęcia używa się zamiennie i oznaczają "ten płyn do drukowania". De facto myślę, że to nie jest ani tusz ani atrament a jakiś specjalny barwnik.
A u nas w temacie star wars nie mówi się zgodnie z oryginałem "szabla świetlna" ale "miecz świetlny", a w rzeczywistości to ani świetlne ani szablo-mieczowe. Ot taka przyjęta konwencja w nazewnictwie do której specjalnego technologicznego znaczenia bym nie przywiązywał.
Pan Marek napisał:
Zostałem sprowokowany kogoś, kto zapytał "tusz czy atrament", co zdaje się było dla niego istotną różnicą.
W dniu 2020-04-23 o 20:29, Marek pisze:
Neezupełnie. Mało drukarek drukuje tuszem (np. niektóre Epsony Foto), za to wszystkie drukują atramentem.
Nie wiem, jak jest w oryginale. Ale szable nie są obosieczne jak miecz i są raczej wygięte. Czyli miecz z Gwiezdnych Wojen to bardziej miecz niż szabla. Tyle, że nie obosieczny a raczej dookólnie-sieczny.
Pan Marek napisał:
W temacie star wars jestem kompletnym laikiem, ale zauważę, że do szabli świetlnej konieczna jest bardziej zaawansowana technika, bowiem trzeba zakrzywić promień światła. Nas Polaków przecież nikt nie będzie pouczał w kwestii szabel.
Jarek
Pan Adam napisał:
A nie floret przypadkiem? Ten w przesiwieństwie do siecznej szabli jest bodajże bronią dźgalną.
Jarek
W dniu 2020-04-23 o 21:07, Jarosław Sokołowski pisze:
Ale miecz z Wojen przecinał jeszcze bokiem. A przynajmniej w trzech starych częściach.
W dniu 2020-04-23 o 21:02, Jarosław Sokołowski pisze:
Może w drugiej ręce wystarczy trzymać małą kieszonkową wersję czarnej dziury, to miecz się zakrzywi na modłę szabli.
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required