600V w stroboskopie?

Loading thread data ...

A po co 'po kolei'? Najprostszy podwajacz napięcia nie wystarczy?

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Podwajacz, to w tym wypadku po prostu dwie diody.

Fizyki nie oszukasz - w podwajaczu 2 kondensatory 100uF/350+ V

No to na kondensatory i palniki wydasz majątek...

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

W tym przypadku jest o tyle szczesliwie ze ograniczacz tez beda te dwa kondensatory podwajacza. Ale .. jak kolega wspomina o 15Hz to juz ponad 50W mamy - i w palniku i w rezystorach..

J.

Reply to
J.F.

Przy R4 przydalaby sie dioda, R2 chyba zbedny, R1 dalbym wiekszy .. i wiekszej mocy. Opto przy R5 .. hm sprobowac taki wlaczany w zerze ?

I .. glowu nie dam, ale uklad wyzwalania chyba lepiej by bylo strona "masowa" z PAL2 polaczyc ...

A sprawdziles czy wytrzymaja 30A udaru ?

J.

Reply to
J.F.

wprowadzilem poprawki ktore zrozumialem

a po co? , R2 chyba zbedny, w sumie racja

np jaki?

a czy to cos tutaj zmieni?

nie widze ideologicznego sensu ;-P ale hyba kumam

hihi 30A to wytrzymuje 1n4007 przez 8ms. p600 wg noty producenta wytrzyma

400A przez 8ms - sadze ze moglbym dac nawet cos mniejszego
Reply to
nuclear

IFK120 też świetnie pracuje na 600V .

Jeśli moge coś poradzić , to elektrolity nie nadają się do impulsowej pracy (są za wolnei mocno się grzeją) . A co do ograniczania prądu ładującego to zamiast rezystora można użyć kondensatora MKT np.20uF (zaleta to brak wydzielania się ciepła :) Pochwale się jeszcze że mój stroboskop na IFK 120 i kondziołach MKT wyciąga spokojnie 20Hz i jedynym grzejącym się elementem jest palnik. Jednak moc stroba nie jest wielka, główne kondzioły mają pojemność 12uF, a napięcie zasilania palnika to 310V.

Dodam jeszcze że strobo ma sterowanie pilotem IR :)

pozdrawiam,

Reply to
Piotr Chmiel
Reply to
Konrad Rokicki
[...]

A może byś zaczął używać poprawnych znaków cytowania, wrotki itd.? Nie sposób rozróżnić Twojego tekstu od tekstu poprzednika ani nawet dowiedzić się, komu odpowiadasz...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

formatting link
są schematy części sterujacej i części głównej przy niektórych elementach brakuje wartości, na pomysł użytych rozwiązań w tym stobo wpadłem razem z kolega i nie chce wszystkiego ujawniać,

Sercem projektu jest ukontroler AVR, a raczej program którego napisanie zajeło ok.3miesiace (poprawki, ulepszenia, itp.)

Strobo może być wyzwalane przez AVR lub przez zewnętrzny sygnał podawany z portu LPT komputera PC, przy pomocy pluginu do winampa - w ten sposób strobe błyska w rytm muzyki ,

W trybie sterowania z AVR można wyzwalać strobe z pilota, regulować ilość błysków w paczce , odstęp między paczkami,odstep między błyskami w paczce,przy pomocy przekaznika wł/wył napięcie sieci na główny modół, możemy wł/wył diodę monitorujacą częstotliwość błysków itd. Wszystko steruje się małym pilocikiem PHILIPS (RC5)(zasieg ok.5m)

pozdrawiam,

Reply to
Piotr Chmiel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.