5V 200A - do czego ?

Loading thread data ...
Reply to
Robert Wańkowski

W dniu 21.05.2010 13:54, Robert Wańkowski pisze:

200mA/serwo, starczy?? :P
Reply to
Konop

W dniu 2010-05-21 12:35, Konrad pisze:

W fabryce w której pracowałem do chromowania (galwanicznego) były używane zasilacze 18V 150A, tyle że proces był bardzo szybki. Na chromowanie jednej partii elementów potrzebował mniej niż 10 sekund. Myślę że przy zwiększonym stężeniu chemii przy 5V też by działało.

Reply to
Szymon "JamesB0T" Kajewski

Użytkownik "Szymon "JamesB0T" Kajewski" snipped-for-privacy@poczta.beztego.onet.pl>

Ja sie tam na galwanizacji nie znam, ale napiecia procesow elektrodowych to jest 1-3V. Wiecej nie wprowadza zamieszania ?

A propos - a jak sie to robi w rafinacji miedzi ? Bo tak po zastanowieniu, to mi wychodzi ze napiecia tam wcale nie potrzeba, czyli w okolicach zera.

Lacza wanny szeregowo, zeby miec wieksza sprawnosc ? Szczegolnie dawniej, gdy prostowniki byly lukowe ?

J.

Reply to
J.F.

Pan J.F. napisał:

Zdaje się, że medodami elektromechanicznymi. Czyli prądnica prądu stałego napędzana silnikiem. Coś o tym czytałem, ale bardzo dawno temu.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Pan Konop napisał:

A muszą wszystkie na raz serwować?

Reply to
Jarosław Sokołowski
Reply to
Robert Wańkowski

W dniu 21.05.2010 15:29, Jarosław Sokołowski pisze:

Oczywiście, że nie... dlatego zapytałem, czy wystarczy... popatrz na to z tej strony - wszystkie serwa są w pozycji nie-centralnej... zanika zasilanie, zostają tak, jak są... chcesz włączyć ponownie i na starcie wszystkie ostro szarpią... Pytanie jak zasilacz reaguje na chwilowe przeciążenia... no ale prosta sprawa - zapytałem bez podtekstu, czy to w każdej sytuacji wystarczy, czy nie :)... Mam świadomość, że można sterować serwami tak, że tylko jeden będzie w ruchu :)

Reply to
Konop

Konop napisał:

Ja patrze na to z tej strony, z której widać, że jak się to źle zaprojektuje, to może się zdarzyć, że wszystkie na raz ostro szarpną. Ale tylko wtedy. Projektować z myślą, że w ruchu jest tylko jeden silnik, też można. Ale to wtedy, gdy prądu mało. Najlepiej jest zrobić to inteligentnie, wtedy może być tak, że wszystkie silniki na raz są w ruchu, ale nigdy nie startują równocześnie (trzeba wcześniej wiedzieć jaki prąd pobiera silnik w czasie pracy, a jaki przy rozruchu).

Reply to
Jarosław Sokołowski

Pan Konrad napisał:

Nic się nie stanie, bo jak mogą ruszyć, skoro nie mogą?

Można i softstart, ale po co? Lepiej sterowac inteligentnie. Z tego co pamiętam, chodzi o mechaniczny "wyświetlacz" obrazów, tu naturalne jest sterowanie kolejnymi wierszami.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Konrad pisze:

Jeżeli stabilizowany i ma zabezpieczenie przeciążeniowe to mam dla niego zastosowanie. Jeden z moich klientów ma tester styków (nie wchodząc w szczegóły potrzeba około 5-6V i właśnie 200A). Pytać?

__ Irek.N.

Reply to
Irek N.

Czy ja wiem... to po co stosuje się double buffering?

Sterowanie wierszami czy kolejnymi serwami w wierszu będzie IMHO bardzo nienaturalne - oko zamiast śledzić zmiany w obrazie czy jego treść, będzie podążało za kolejno przestawiającymi się serwami. Zmiana klatki powinna być natychmiastowa i jednoczesna na całym obrazie. Dużo kondensatorów i będzie dobrze.

Mirek.

Reply to
Mirek

Pan Mirek napisał:

Żeby buforować (podwójnie) i mieć możliwość *innej* organizacji opisu na wejściu, a *innej* wyjściu układu buforującego.

Akurat tego o czym pisałem, raczej nie zauważy. Zakładając, że czas rozruchu silnika (kiedy pobiera zwiększony prąd) jest dużo mniejszy od całkowitego czasu pracy, to taki sekwencyjny rozruch będzie odebrany jako jednoczesna zmiana.

Tych klatek nie będzie wiele w ciągu sekundy, ze trzy, nie więcej (wyświetlacz miał pokazywać obraz ruchomy). Jeszcze lepszym rozwiązaniem może być niejednoczesna zmiana treści wyznaczona jakimś losowo-szumowym porządkiem. Wtedy patrząc nie można się nawet doliczyć tych klatek. Takie techniki stosuje się nawet w normalnym zobrazowaniu na monitorze. A jeśli chce się zmienić jedną statyczną treść na inną, to też nie jednocześnie, tylko z jakimś efektem przejścia "fali" z jednej strony na drugą. To się robi nie dla samego efekciarstwa, a po to, by fakt pojawienia się nowej treści był zauważony przez patrzących.

Jeśli chodzi o wzmiankowane zjawisko zaniku i nagłego powrotu zasilana, to będzie jeszcze gorzej.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Dnia Fri, 21 May 2010 12:35:53 +0200, Konrad snipped-for-privacy@wp.pl napisał:

jak ma prad regulowany od 0 napieciem to tez do zasilania magnesow nadprzewodzacych sie sie stosuje :-)

Reply to
yorgus

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.