z czego pompka podcisnieniowa?

Tak sie zastanawiam (a natchnal mnie watek obok o montazu smd oraz to co aktualnie robie) skad/z czego zmajstrowac pompke podcisnieniowa do recznego ukladania smdkow na pcb. Zeby nie wyla jak odkurzacz, dawala niewielkie podcisnienie (zeby mi nie odkurzalo pol biurka, tylko zeby element typu atmega128 sie trzymal) Penseta to jakies wielkie nieporozumienie, klei sie, magnetyzuje, niewygodnie sie lapie nia elementy typu lqfp itd. Mozecie sie smiac, ale aktualnie pracuje wlasnymi plucami ;) - wezyk (taki przezroczysty, z

5mm, nie wiem do czego - moze spryskiwacza samochodowego) w usta, na koncu mam na niego wcisnieta obudowe od dlugopisu (jako "raczke") i ciagne - elementy sie ladnie "przysysaja", ustawiam nad padami idealnie i puszczam. Pasta jest troszke lepka i sie juz wszystko ladnie trzyma. Duzo latwiej jest obrocic element (np opornik, zeby wszystkie ladnie lezaly) o 180st, niz penseta. No ale profesjonalnie to nie wyglada ;)
Reply to
BartekK
Loading thread data ...

znajdziesz. Tomek

Reply to
Tomek
Reply to
invalid unparseable

Paweł napisał(a):

Halas straszny... Ja smdki lutuje w nocy, gdy jest spokoj i cisza..

Ha, sproboje, dzieki za pomysl. Moze gruszka taka gumowa "do lewatywy" bedzie miala lepsza ssalnosc :) No i cala z gumy zrobiona odrazu.

Reply to
BartekK
Reply to
invalid unparseable

BartekK napisał(a):

Gumowa gruszka do odsysania nosa.

Reply to
Mariusz Dybiec

Wed, 01 Nov 2006 19:45:35 +0100 jednostka biologiczna o nazwie BartekK snipped-for-privacy@drut.org wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

A może taka szklana, wodna pompka podciśnieniowa ? Można to dostać w sklepach ze szkłem laboratoryjnym. Działa na tej zasadzie że lecąca przez pompkę woda porywa powietrze, wytwarzając niewielką próżnię. Oczywiście trzeba pamiętać o oszczędzaniu wody i nie lać jej 5h bez potrzeby gdy rzeczywiście używana jest 30 minut :-) Możesz sobie np. zrobić zdalnie sterowany zawór elektromagnetyczny uruchaiający pompkę.

Reply to
BLE_Maciek

Wed, 01 Nov 2006 23:33:34 +0100 jednostka biologiczna o nazwie BLE_Maciek <i80c586@cyberspace_NO_SPAM_.org> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

O tak to wygląda:

formatting link
(przewiń stronę na dół)

Z góry na dół puszcza się wodę, a z boku podłącza rurkę z której ma być odsysane powietrze.

Reply to
BLE_Maciek

Granice wydajnosci dla pompki wodnej wyznacza .. cisnienie pary wodnej. Ktore dla 15 st C nie jest duze.

No jeszcze jest kwestia predkosci wody, ale cos mi sie wydaje ze 1 atm cisnienia w kranie daje predkosc taka ze moze 1atm podcisnienia powstac :-)

Wiec problem moga miec tylko ci co wysoko mieszkaja :-)

J.

Reply to
J.F.

Prościej (i chyba taniej) wyjdzie membranowa pompka powietrzna do akwarium. Tylko taka, żeby dało się podłączyć z drugiej strony niz to jest przy normalnym akwarystycznym zastosowaniu.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

BartekK napisał(a):

A takie coś nie wystarczy:

formatting link
używam i sobie chwalę. W TME ok. 40zł.

Reply to
TZ

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.