Hallo,
Misschien een hele domme vraag maar kan apparatuur defect raken doordat je teveel apparaten op één stopcontact hebt aangesloten?
Of krijg je dan andere verschijnselen zoals doorbranden van stoppen etc?
Hallo,
Misschien een hele domme vraag maar kan apparatuur defect raken doordat je teveel apparaten op één stopcontact hebt aangesloten?
Of krijg je dan andere verschijnselen zoals doorbranden van stoppen etc?
een stopcontact is berekend op 16A, de zekering in de meterkast ook, dus dat kan gene storing geven. Ga je nu aan het stopcontact weer verlengsnoeren hangen bv achter elkaar gekoppeld, en de eerste is maar voor 10A dan kunnen er al gevaarlijke situaties ontstaan.
maar storing door te veel aansluiten heb ik zelf nog niet mee gemaakt. zolang je maar de juiste kabels en spullen gebruikt.
en als je teveel aansluiten en de snoeren kunnen het hebben zonder te smeleten (max 16A) ja, dan vliegt de zekering er uit.
Als er teveel op een zekering zit, dan slaat hij gewoon door en kan je er eventueel nog wel een trage zekering in zetten.
Een trage zekering helpt alleen tegen inschakel/belasting stroompieken. Voor continu overbelasting helpt het niet.
iets niet weten is niet erg, iets voor waar verkondigen terwijl overduidelijk is dat je hooguit van "horen zeggen" en "borrelpraat" iets weet, is niet bijster slim, zullen we zeggen: een beetje dom:-)?
Alleen die goedkope stekkerblokken met ingebouwde schakelaar geven nog wel eens problemen van inbranden op de kontakten waardoor je allerlei storingen in apparatuur denkt te hebben en de fout bij de reparateur niet te vinden is.
Uit eigen werkervaring (2 klanten/klachten op een week tijd).
Groeten PP
"siebo" schreef in bericht news:cmm23d$3oq$ snipped-for-privacy@reader11.wxs.nl...
Dus helpen ze wel als een groep al zwaar belast is en anders net door slaat als de koelkast aanslaat.
Dat zeg ik, maar jij had het over teveel.
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Ask the community — no account required