FM-zenders - LF-metingen

Jan 29, 2004 6 Replies

Beste,


Ik zit in mijn laatste jaar graduaat elektronica/telecommunicatie. En ben voor mijn thesis in samenwerking met de VRT een project aan het uitwerken voor multitone meting van FM-zenders, dus eigenlijk wat de kwaliteit van het LF-signaal nog is nadat het door de FM-zenders is geweest. Bij de VRT zelf hebben ze er ook ni zoveel informatie van, dus misschien weet iemand hier waar ik informatie kan vinden over de werking van de FM-zenders zelf en over de conventionele LF-metingen. Of andere informatie die nuttig kan zijn. Zo kan ik voor de studie een beetje refereren naar de andere methodes enzo.


Zeer vriendelijk bedankt op voorhand,


Studentje,


het

over

Effe informatie opvragen bij Rohde & Schwarz. Die snappen dat...

Groet,

Okkie

Raar dat ze dat niet weten. Elke geluidstechnicus kan je dat vertellen.

- vervorming (harmonische, niet harmonische, compressie, klipping)

- signaalruisnivo (dynamiek)

- stoorsignalen (brom, piloottoon).

- frekwentie karakteristiek.

Het probleem is dat je ook je ontvanger mee meet.

pim. ReplyTo: news^A^B^C3^Hlezer [at] schaeffer.tk

Als je weet wat de afwijkingen van je meetontvanger zijn zou dat niet zo'n probleem moeten zijn vermoed ik. Maar dan moet je dus wel een methode hebben om die afwijking te kunnen meten.

Jow

waarschijnlijk zullen ze die informatie ni echt willen geven uit schrik het beroep van iemand anders af te nemen...

Ik vraag mlij ook af wat de bedrijven van tegenwoordig bezielt...

Je mag ze dan nog vanalles vragen, ze kunnen u nooit helpen en weten er niets van...

Wie weet het dan wel? Alee, dat de manne van de vrt da ni wete ..?

"Studentje" schreef in bericht news:_EdSb.12153$ snipped-for-privacy@phobos.telenet-ops.be...

het

over

Je zou ook eens met de locale verenging voor zendamateurs contact op kunnen nemen. Er zijn twee grote in Nederland. De VRZA en de VERON.

Verder kun je natuurlijk eens in google zoeken op wat engelse begrippen in combinatie met HAM.

Succes, Boonie

Kijk eens bij de European Broadcast Union (EBU) .

Daar komen AFAIK de specs vandaan en zouden ze er alles van moeten weten of je in elk geval de weg kunnen wijzen.

Groeten, Arwin.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required