trebam 20tak komada sto jeftinijih laser pointera u klasi 10-20kn
di to najjeftinije u zg nabaviti?
trebam 20tak komada sto jeftinijih laser pointera u klasi 10-20kn
di to najjeftinije u zg nabaviti?
Dana 10.06.2008. 16:58, Vex lupi chelom po tipkovnici i nastade slijedeci tekst:
kod kineza?
"Locutus of Borg" wrote in message news:1g8tzp4f1x169$.1u0q5v1hl6hta$. snipped-for-privacy@40tude.net...
okej, sad vise nije hitno... ali ovakva je situacija
imam jedno 15 lasera koji se napajaju iz AC/dc adaptera ali totalno neujednaceno svjetle, i pregaraju, tj. pocnu jako slabo svjetliti. Neznam di da ih kupim pa da rade svi dobro.
reci Bukviæu da ti ih napravi.Nebudu bili po 20 kuna ali budu svijetlili :)))
Pregaraju zbog previsokog napona. Jeftini AC/DC adapteri uvijek imaju sj**ane izlazne napone (èitaj: vi¹e od deklariranih).
Pozz!
mjerio sam sa fluke voltmetrom i vozio sam ih na 4VDC i svejedno su pocrkali... u èemu je fora? te stvarèice inaèe rade dugo dugo.
Vjerojatno je adapter iz laser. Dva razloga:
Ti super jeftini novi crveni laser pointeri imaju malo otvorenu diodicu kojoj je struja regulirana samo s jednim otpornikom. Veæinom se raèuna na unutarnji otpor baterijica dok se stavlja otpornik.
I svejedno ti novi laser pointeri nemogu raditi dugo, tako su napravljeni. Probaj naæi stari s "pravom" diodom i elektronikom za regulaciju struje.
Mislim da ih ima u chipoteki
Kre¹o
da, u pravu si, od elektronike imaju samo jedan element, vjerovatno otpornik te budu spaljeni ekspres u roku sat vremena. To mi nije uopæe palo napamet.
prije su ti laser pointeri imali na sebi puno elektorinike sad nemaju ni¹. Totalna katastrofa od izvedbe. Optika èak nije niti uèvr¹æena nego je samo nekako uglavljena preko ploèice sa las.diodom.
ima¹ li ti kakve za nabaviti? radi se o cca 20 komada.
Imam samo zelene. Crveno samo za svije potrebe, oèe¹ zeleni 750 mW :)?
Ovi nemaju C otvorenu diodu :
U chipoteki koliko vidim vi¹e nema te stare zalihe, samo ovo novo smeæe
Kre¹o
Nadji razjebane DVD prze i povadi laser ledice iz njih Nabodi ledicu u bakrenu cijevcicu od klima uredjaa (4 mm) i na cjevcicu zalemi neka rebra i to bu radilo :)
Uf ja trebam 4 mm cjevèicu. Gdje nabaviti? bakrenu, 10 m u komadu
Kre¹o
Pitaj instalatere klima uredjaja....kod njih se tog uvijek nadje....ja sam svojevremeno ima i vise od 10m al oslo za pare u otpad... :-)) Ostalo mi svega mozda metar dva...za onak...da se nadje... :-))
Vjerovatno je mislio na unutra¹nji promjer. Inaèe pogledaj kod bolje opremljenih instalatera klima tehnike jer ima raznih promjera koji su u upotrebi.
Za¹to meni ne radi. Ne rade uopæe ledice :-((
pa nek kupi ove od 10kn i napravi izvor konstantne struje za svaki? z
ako im dofuram kvalitetan i stabilan napon to mogu izvesti i sa potenciometrom na svakom od njih, jel tako?
Slozi si ispravljac sa LM317 i rijesio si stvar. Drzi ih na 2.85-3.0V MAX i radit ce ti.
Kad postamo sliène odgovore u par minuta razmaka :-))
u tom i je stvar, mora ih raditi 20 istovremeno sa istog izvora, a posto nisu svi isti, povuku razlicite struje i neki crknu a neki ne. Moram svakog nekako podesiti posebno jer ne svijetle svi isto.
Kazes da si ih pogonio na 4V. A zasto ako su predvidjene za 3?
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Ask the community — no account required