Emulator drukarki serialowej

Mam urządzenie pomiarowe, z którego muszę wydobyć pewne dane. Urządzenie jedyne, co potrafi, to wysłać te dane do drukarki przez port RS232, niestety cztery dostępne typy drukarek w urządzeniu to:

- HP Deskjet

- HP Thinkjet

- Epson 9p

- Epson 24p

Dane wysyłane przez tego RSa jestem w stanie odebrać hyperterminalem, niestety są to krzaki ASCII. Chodzi mi po głowie albo program emulujący drukarkę serialową któegoś z w/w typów na samym pececie (dane odbiera pecetowy port RS232, wydruk ukazuje się na ekranie), albo może jakiś emulator-konwerter, któryby był w stanie przekonwertować plik odebrany hyperterminalem i wypluć go na drukarkę systemową?

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Dla dociekliwych, albo zorientowanych: owo urządzenie, to analizator teletransmisyjny ANT-5, intrygujące jest to, że wg dokumentacji analizatora, oprócz czterech w/w drukarek powinna być piąta, o wdzięcznej nazwie ASCII. W moim analizatorze jej nie ma :-( Jak ją dograć?

J.

Reply to
Jarek P.
Loading thread data ...

epson 9p to dosc 'popularny' format... moze warto by sie rozejrzec w 'swiatku' emulatorow , np. fuse/spectemu , jesli potrafia one 'odebrac' dane z emulowanej maszyny, to powinny miec 'gotowy' kod do konwersji.

formatting link

Reply to
Piotr "Curious" Slawinski

Jarek P. pisze:

Jeśli ustawisz na epson 9p to w pliku z hyperterminala powinien być głównie tekst plus troszkę kodów sterujących. Dziwne, że widzisz same krzaczki. Moze coś masz źle ustawione z parametrami transmisji. Spróbuj odbierać programem Terminal by Br@y++ a do wydruków użyć darmowy program d2wprint. Umożliwia on przechwytywanie wydruków z programów dosowych. Polega to na tym ze program w dosie ustawia się do pisania wydruku na plik a d2wprint przegląda dany katalog i jak się plik .prn pojawi to go drukuje. Na pewno działał przy wyborze drukarki typu epson.

Reply to
Mario

Mario schrieb:

...chyba, że program obsługuje drukarkę w trybie graficznym. Miałem kiedyś coś takiego (Epson 9p), nawet dekoder znaków graficznych EPSON->ASCII, ale niestety wraz ze zmianami politycznymi (DOS->...) przy którymś backupie znikło. W sumie nie było to takie skomplikowane: przez RS232 odbierałem znaki i czekałem na sekwencję przełączającą w tryb graficzny. Potem akumulacja bloków między dwoma "zerami" (9 pixeli czystych => spacja). Pierwsze sito to lookup-table na ilości pixeli w znaku. Chyba tylko 5 czy 6 znaków miało taką samą liczbę pixeli, dla nich brałem którąś z linii, gdzie się różniły. Zrobione na szybko w Turbo-C na dosie. Działało tylko na jednym foncie, ale program słał i tak wsio monospace.

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok
Reply to
Kostek Wycirowski

Kostek Wycirowski pisze:

Czepiasz się. Będzie drukował w odcinkach :)

Reply to
Mario

Tak przegladam watek... a masz dostep do jakiejs drukarki typu Deskjet? Albo do zwyklej 9iglowej? Bo moze wystarczy zapisac to co dostanieszw pliku a potem spod dos-a zwykle copy \b plik LPT: cy cos w tym stylu. Aha jesli chodzi o iglowki to wiekszosc tych ktore spotkalem miala emulacje Epsona, ew. trzeba jej z panelu ustawic.

Reply to
Marcin Gala

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.