Xilinx fpga/cpld, oprogramowanie ISE pracujące

Witam,

Właśnie zdecydowałem się na używanie układów ColdRunnerII Xilinxa do mojego projektu i eksperymentowania. Największe znaczenie miało oprogramowanie jakie Xilinx dostarcza (ISE WebPACK), które choć długo się ściągało to jednak okazało się tego warte. (rozważałem również PIC lub AVR jako alternatywę do mojego projektu ale... miałbym z tym o wiele więcej babraniny zwłaszcza pod Linuksem)

Świetny edytor schematów, świetne opisy elementów logicznych w pdf no i fakt, że wersja pod Linuksa działa bez żadnych fochów. Już nawet zsyntezowałem mój projekt dodając do niego trochę więcej funkcji. Całość zjadła około 1/3 zasobów w XC2C32 więc ten model cpld będzie mi wystarczył na trochę.

Nie jest idealny - PLCC będzie wymagało podstawki no i ma ciut zbyt wiele pinów (potrzebuje tylko 12-20 póki co) ale nie wszystkie muszę przecież przylutować. :) (aktualnie używałem 3 chipy cmos 40xx więc nie miałem lutowania wcale mniej) Tak czy siak płytka drukowana uprości się znakomicie z CPLD zamiast osobnych cmosów. (więc koszty się wyrównają bo płytka będzie mniejsza, nie będzie potrzeby robienia jej kolejnych wersji jakbym chciał coś zmodyfikować)

Więc pozostaje tylko postarać się o odpowiedni hardware. Wątpliwości mam co do programatora - nie mam specjalnych wymagań (wystarczy, że układ się tylko zaprogramuje - testowanie i tak robię na symulatorze) i myślę, że prosty adapter podłączany do portu drukarki będzie w sam raz.

Znalazłem nawet taki jeden:

formatting link
Pisze tam, że jest zgodny z Parallel Cable III Xilinxa. Jeśli tak to załadowanie z poziomu ISE (poprzez podprogram Impact) powinno być banalne, gdyż oczywiście wspiera on bezpośrednio to urządzenie.

Będąc ciągle laikiem bez praktyki z fpga/cpld zapytam jeszcze

- wystarczy, że podłącze piny tak jak pokazano na:

formatting link
Uruchomię Impacta i... to wszystko? (a fpga/cpld załaduje się moim projektem)

Pozdrawiam,

Radek

Reply to
Radek
Loading thread data ...

Ja używałem Impact + kabelek samoróba wg schematu Xilinxa (link niżej) i wszystko grało bez problemów.

formatting link

Reply to
antek

antek napisał(a):

Dobrze wiedzieć, że komuś zadziałało. Sam płytki nie zrobię do tego, trochę mi się śpieszy. Prędzej kupię jakiś zestaw do samodzielnego zlutowania (to znaczy z gotową płytką).

Wydaje mi się również, że te wszystkie interfejsy (JTAG?) są ze sobą zgodne. W ofercie innego sklepu mają podobne urządzenie choć reklamują je jako przystosowane do Altery i Atmela do jednak dalej przebąkują również o Xilinxie.

Wyślę emaila z pytaniem i już!

Pozdrawiam,

Radek

Reply to
Radek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.