Wzm op problem

Witam, mam wzm op Texasa TL082 pracuje jako wtornik nieodwracajacy na wejsciu jest kondensator 820pF zasilam go tylko napieciem +5V. I teraz zagadka jak na wejscie podlacze mase to na wyjsciu pojawia sie 5V :(( Dopiero jak na wejscie podam ponad 200mV na wyjsciu pojawia sie to samo napiecie. Cienki jestem z WO wiec prosze o pomoc.

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

Dwa niuanse:

a) WO zazwyczaj wymagaja pewnego "marginesu" miedzy napieciami wejsciowymi a zasilaniem. Podobnie jest na wyjsciu .. wiec jesli chcesz wzmacniac napiecia od "zera", to postaraj sie o -5V zasilania. Mozesz sie postarac o WO rail-to-rail - ale tam nadal sa jakies marginesy [tym razem mV] - szczegolnie na wyjsciu.

b) wejscie wymaga plyniecia pradu polaryzacyjnego. Ten kondensator to tlumi zaklocenia czy szeregowy jest zeby odciac skladowa stala ?

J.

Reply to
J.F.

^^^^^

I tu tkwi błąd.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Fri, 4 Jun 2004 16:57:08 +0200, na pl.misc.elektronika, Paweł Kurzawa napisał(a):

Czy to ten układ do zabezpieczenia wejść ADC ?

Reply to
Jurek Szczesiul
Reply to
invalid unparseable

Sat, 5 Jun 2004 10:33:43 +0200, na pl.misc.elektronika, Paweł Kurzawa napisał(a):

To może weź tradycyjny już i szeroko dostępny TS271 albo TLC27xx - wysokoomowe wejścia JFET, bardzo dobra stabilność czasowa i temperaturowa, pojedyncze zasilanie, na wejściu sygnał wspólny od zera, wyjście od zera. Więc jeśli zasilisz pojedynczym 5V to od zera do gdzieś tak 3,5V można buforować. Dobrze pasuje do Vref ok. 2,5V - jeśli chcesz pełny zakres 0-5 - to już nie obsłuży.

Reply to
Jurek Szczesiul
Reply to
invalid unparseable

Zazwyczaj wystarcza odpowiednie napiecie odniesienia. Robisz sobie np 1V, drugi drut elektrody podlaczasz pod ten 1V, Miernik wyjsciowy podlaczasz tez pod ten 1V.

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.