USB - pocz?tki

Użytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:lkq1lcdq1yk9$. snipped-for-privacy@40tude.net...

?? Start - Wszystkie programy - Akcesoria - Komunikacja - Hyper Terminal... O tym mówimy? :) Ja mam jeszcze - Start - Uruchom - wpisujemy conf - voila! :)

Reply to
Anerys
Loading thread data ...

Użytkownik "Anerys" snipped-for-privacy@spoko.pl napisał w wiadomości news:51829e4c$0$26707$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Zapomniałem tytułem uczciwości, że ten drugi program nie lubi NAT, trzeba prekierowywać... Ale za dawniejszych lat telefonem 28800 gadałem, pchałem pliki, jednocześnie. Wielką zaletą programu jest automatyczne przełączanie N/O na kartach simplex. Wielką wadą niepoprawna współpraca przez NAT.

Reply to
Anerys

Ale putty jest cały czas.

Jeszcze byl taki ładny terminal do ściągnięcia z Elester-PKP, ale już go teraz znaleźć nie mogę.

Reply to
Grzegorz Jablonski

Anerys snipped-for-privacy@spoko.pl napisał(a):

Opisałeś sytuację do roku 2006, więc nie bardzo o tym :). Teraz mamy 2013 i już trzecią wersję Windows bez tego programu. Jak wspomniał Grzegorz, na szczęściej PuTTY wciąż obsługuje COMy. Można też sobie skopiować HT z XP.

Reply to
Grzegorz Niemirowski

Użytkownik "Grzegorz Niemirowski" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:klua8q$fnj$ snipped-for-privacy@news.icpnet.pl...

Ale ja to teraz sprawdzałem! :)

No, jeśli nie ma go w systemie, ale można łatwo sobie przywrócić w taki sposób, to nie ma sprawy. Bulwersowałbym się, jeśli było by to blokowane.

Reply to
Anerys

W dniu 2013-04-27 06:38 pytajacy napisał(a):

Jeżeli jesteś w stanie napisać kawałek programu dla komputera to rozwiązanie jest bardzo proste i tanie: programowy stos USB chodzący nawet na małych tanich AVRach (bez sprzętowego kontrolera USB) z obsługą klasy USB HID. Plus program dla komputera, który odbierze dane.

Natomiast gdyby programu na komputer (nie zakładam, że akurat dla Windows) nie dało się napisać, zawsze można przejść po niewielkich zmianach w oprogramowaniu AVRa na obsługę klasy USB CDC (wirtualny serial port) i wysyłać dane do komputera np. banalnym protokołem XModem. Do odebrania przy pomocy Putty, TeraTerm'a czy co tam lubisz.

Reply to
Adam Dybkowski

Użytkownik "Adam Dybkowski" <a1d2y3b4k5o6w7s8@g1m2a3i4l5.6c7o8m> napisał w wiadomości news:51881bfd$0$1222$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Adam, tak tytułem żartu - to od razu Kermitem przez telnet :)) ... po prostu wspominam sobie czasy, gdy robiło się takie kombinacje :))

Reply to
Anerys

Grzegorz Jablonski snipped-for-privacy@invalid.com napisał(a):

Np. tutaj jest do ściagnęcia:

formatting link
Pozdrawaim Janusz

Reply to
JJJK

W dniu 2013-05-07 00:02 Anerys napisał(a):

Ależ dlaczego Kermitem? XModem jest wystarczająco dobry w podstawowych zastosowaniach. Wieki temu w emulatorze EPROMów widziałem nawet rozwiązanie wysyłania pliku w postaci hex, po prostu transferem tekstu. Emulator to sobie odbierał i przetwarzał na binarki, sprawdzając w locie sumy kontrolne każdej linii. I działało. W jeszcze innym rozwiązaniu (z EP?) udawał w ogóle drukarkę na LPT i generował ACKi.

Naprawdę można znaleźć wiele prostszych sposobów na przesłanie pliku do urządzenia z AVRkiem niż zastosowanie całego stosu USB Mass Storage.

Reply to
Adam Dybkowski
[...]

W życiu! XModema używało się do ściągnięcia DSZ, który w trybie terminala obsługiwał ZModem ;)

Protokoły XModem, YModem, YModem-1k i YModem-1k-G używało się tylko i wyłącznie przy bezpośrednim połączeniu i dla mało istotnych danych.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

W dniu 2013-05-09 00:31 RoMan Mandziejewicz napisał(a):

Ty pewnie piszesz o modemie i BBSach. Tutaj ZModem był zaiste niezbędny.

A w tym wątku chodzi przecież o komunikację krótkim kabelkiem z lokalnym urządzeniem i przesłanie kilkudziesięciu KB.

Reply to
Adam Dybkowski

Zdecydowanie :)

Ale XModem był nieodporny na błędy symetryczne - liczenie sumy kontrolnej było bardzo prymitywne.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Użytkownik "RoMan Mandziejewicz" snipped-for-privacy@pik-net.pl.invalid> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@pik-net.pl.invalid...

YModem-G był najszybszy, oszacowałem, że ok. 2% szybszy niż ZMODEM, to go używałem. Ma sprawdzenie CRC, ale nie ma korekcji błędów (wywala przy złej CRC i nie obsługuje wznawiania OIDP), jak ZMODEM. Uzywałem, gdy połaczenie było dobrej jakości, aby jednak ciut przyspieszyć pobranie (przy dużych pobraniach różnica stawała się znacząca). Jak zrywało, przechodziłem na ZMODEM i dociągałem, albo bywa, że zaczynałem od początku.

Reply to
Anerys

kupiłem tę pozycję, na drugiej stronie ch... mnie strzelił kiedy przeczytałem, że "w dalszej części ksiązki autor opisuje napisaną przez siebie bibliotekę do obsługi USB"... czyli jednak kluch... ale pierwszy rozdział nie jest aż taki zły, zobaczymy jak dalej, ale jestem złej myśli...

Reply to
identyfikator: 20040501

no i na co się zdecydowałeś? fajna stronka:

formatting link

Reply to
Ministerstwo Propagandy

W dniu 2013-05-09 00:50, RoMan Mandziejewicz pisze:

Ale w Intel Hex masz sumy kontrolne na końcu każdego wiersza.

Reply to
Mario

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.