UPS "do rozdzielni"

Cześć.

Widział ktoś może UPSy do domowych rozdzielni? Nie chodzi mi o serwerowe, tylko takie które przystosowane są do typowych rozdzielni, czyli mają wyjście na zewnatrzny akumulator, jasno oznaczaone wejścia L i N oraz uwspólniony N pomiędzy wejściem a wyjściem.

Oczywiscie są takie bardziej stacjonarne:

formatting link
Ale tam dalej jest jakaś tylko obietnica i normalne gniazdka.

Mnie interesuje taki nie z gniazdkami tylko na stałe przykręcanymi drutami z rozdzielni.

Trafiłem na takie cuda:

formatting link
Ale nie mam pewności czy to "N" jest na stałe pomiędzy obwodami? Czy też ulega rozłaczeniu przy pracy na baterii? L2/N sugeruje że też odpinany :/

Pytania:

1) są jakieś magiczne słowa po których nalezy szukać takich UPS? 2) są takie które rozpinają tylko fazę, N zostawiają?

Idealnie powinny byc tam 4 dziury: a) Ochronny b) Faza wej c) Faza wyj d) Neutralny

Reply to
heby
Loading thread data ...

czy do domowych to nie wiem, ale są takie do zasilania całych budynków

formatting link
formatting link

Reply to
sirapacz

Pomijajać same ups'y, podoba mi się pomysł kasowania 700zł za płytkę z gniazdkiem ethernetu, taki poziom bezczelności budzi jednak szacunek. Chyba mają większą przebitkę jak kółka do Apple, co wydawało się niemożliwe.

Reply to
heby

W dniu 14.07.2020 o 14:38, heby pisze:

Mówisz o sobie? "Nie mam pojęcia ale się wypowiem" :D

Jak sobie życzysz możesz tę "płytkę" kupić od producenta, na pewno wyjdzie taniej. :) To akurat nie jest produkt Fideltronik, tylko uniwersalny moduł stosowany w wielu UPSach. A jak za drogo to można dać RPI, skonfigurować soft i jeśli jesteś dobry i się trochę postarasz to osiągniesz to co daje NetAgent.

A wracając do tematu Fideltronik produkuje od dziesięcioleci UPSy i powinieneś znaleźć tam coś co Ci podpasuje. Najlepiej wysłać do nich zapytanie fachowo doradzą.

Nie, nie pracuje tam, za to od lat używam ich produktów, wiem co są warte i wnerwia mnie takie brandzlowanie się gości bez pojęcia.

Reply to
Andrzej W.

Ja nie kosztuje 700zł.

Czy ja wiem, o tym co w tej płytce można znaleźć raczej mam pojęcie z praktyki robienia podobnych.

I co to ma udowadniać?

I co powoduje że masowo produkowany jest taki drogi?

Nijak nie wyjaśnia to ceny. Chyba że to jedyny egzeplarz we wszechświecie, ale ponoć jest "masowo produkowany".

Bez pojęcia o czym? O tej magicznej "technologii" za 700zł zkładającej się z ganizdka za 2zł, procka za może 25zł i kawała pcb z plasitkiem + kilkoma częciami biernymi za 30zł?

Ja wiem, produkcja, know how, innowacja, głodni programiści, raty za jacht szefa, itd. Ale dalej to jest grube przegięcie za kawałek czegoś co powinno być w standardzie.

Wnerwia mnie takie brandzlowanie się gości nie widzących poziomu żenady własnych zakupów dorabiających do tego filozofie ;) Zupełnie jak kółka do Apple.

Ja wiem że są jakis hiper wypasione:

formatting link
Ale ten ze stronki fideltronika wygląda na zwykłe badziewie zrobione na kolanie po kosztach.

Sądząc po specu:

formatting link
To jest raczej jakiś pierdołowaty ARM z niezbyt wypasionym firmware i czymś co, <biore głęboki wdech>, wyglada na magistralę szeregową po drugiej stronie...

Baudrate 2400 bps ....

To kółka od Apple jednak szybsze...

Reply to
heby

A masz może pomysł jak zrobić tłumacza protokołu fidela na coś, co będzie widziane pod windows jako bateria? Tak jak np. APC ma swój interfejs który umożliwia połaczenie go bez użycia softu oryginalnego. Przez to przestałem kupować fidele których jestem prawie fanem:P

Reply to
sirapacz

W dniu 14.07.2020 o 16:04, sirapacz pisze:

Używam UPSów tylko w zastosowaniach serwerowych, ale z tego co pamiętam to Fideltronik nie używa własnego protokołu tylko chyba MetaTec.

formatting link
że jak będziesz po tym szukał to coś trafisz.

Reply to
Andrzej W.

Gdybyś był po drugiej stronie byłoby ok ?

A za ile byś sugerował ? Za 1 PLN ?

Pozdrawiam

Adam Górski

Reply to
Adam Górski

Nie. To nie jest względne.

Cena rzędu 200zł była by już rozsądna. Nie wykluczam że nawet niskoreyjnie dalej pokrywał by koszty i wygenerowała zysk.

Reply to
heby

Jest otwarty?

Nigdy nie emulowałem baterii. Google, po kilku minutach zabawy nie wypluło ani jednego uzytecznego linku opisującego jakiś emulator/symulator baterii w windowsie poza pisaniem własnego sterowanika (czego wolałbym uniknąć). Wiec odpowidź brzmi: tak mam pomysł o ile fidel ma otwarty proto i masz doświadczenie pisania sterowników pod win.

Aczkolwiek jest jakiś gotowiec do emulacji baterii:

formatting link
Nie używam, niewiele o nim wiem.

Reply to
heby

Andrzej podrzucił - jest dobrze opisany

Aby to osiągnąć to trzeba zrobić urządzenie na mikroprocku które przedstawiać się będzie jako usb bateria acpi:

formatting link
W sumie jakiś pomysł na mały projekcik:D

Reply to
sirapacz

Przestawi się komu? ACPI to po drugiej stronie BIOS. Musisz z nim gadać poza OSem, o ile w ogóle potafi zgłosić systemowi baterię (wątpie, aby np. desktopowa plyta miała takie ficzery). Czyli podpinać się od strony elektroniki, KBC, kontrolera ładowania itd itp. i być może z przeprogramowaniem BIOSu, pisaniem własnych midułów itd itp.

Chyba że coś przeoczyłem.

Reply to
heby

przeoczyłeś. Pod Win mozesz zainstalować urządzenie którego deksryptor powie "hello! jestem baterią!". Wtedy OS przejmuje obsługę tej baterii podając ci to, co leci protokołem.

Reply to
sirapacz

A serwis nawet wartości elementów poda jak coś się sfajczy....

Reply to
Marek

Ale po co wtedy Ci ACPI?

Reply to
heby

W dniu 2020-07-14 o 22:03, Marek pisze:

Fideltronik ma u mnie zajebiście silną markę. Jak w jednym modelu wkurzało mnie, ze nie podnosi się ups po wyczerpaniu baterii i powrocie zasilania to po krótkiej rozmowie telefonicznej z technikiem wysłali mi zaprogramowaną kostkę z wsadem, który tę upierdliwość rozwiązywał.

TO JEST JAKOŚĆ! Jak tylko zaczna robić upsy rozpoznawalne przez windows natywnie to wracam do fidela. APC jest fajny, ale nie tak niezawodny.

Reply to
sirapacz

Użytkownik "sirapacz" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:rel3mu$1o3af$ snipped-for-privacy@portraits.wsisiz.edu.pl... W dniu 2020-07-14 o 22:03, Marek pisze:

No nie wiem - jakosc to by chyba byla, jakby od poczatku bylo dobrze :-)

No, spokojne - ups po wyczerpaniu baterii i powrocie zasilania nie powinien wlaczac wyjscia. Powinien poczekac az baterie naładują sie na tyle, aby podtrzymac komputer az do jego bezpiecznego wylaczenia w razie, gdy wylacza prad ponownie.

Czyli ... powinno byc to ustawialne.

J.

Reply to
J.F.

przecież to wszystko idzie przez hal.dll

Reply to
sirapacz

Podejrzewam że i te 700 PLN jest na skraju opłacalności albo i poniżej.

Takie rzeczy nie sprzedają się w ilościach >50 szt/miesiąc.

A już na pewno nie stabilnie.

To presja naszych azjatyckich przyjaciół powoduje że każdemu wszędzie drogo. Byle domek wakacyjny na 3 dni kosztuje drożej.

Pozdrawiam

Adam Górski

Reply to
Adam Górski

W dniu 14-07-2020 o 10:43, heby pisze:

Szukaj UPS-ów opisywanych jako zasilacze do pieców i pomp CO. Część pieców ma głupią konstrukcję czujnika płomienia, która wymusza konieczność podłączenia fazy na konkretną dziurkę w gniazdku. UPS do takiego pieca zachowuje obecność fazy względem uziemienia w tej samej dziurce w gnieździe wyjściowym.

yabba

Reply to
yabba

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.