Tranzystor IGBT

Loading thread data ...

A jakie napięcia występują w układzie? Może wystarczą po prostu MOSFETy.

Na ile krytyczny jest czas przełączania?

Potrzeba trochę więcej informacji.

Reply to
RoMan Mandziejewicz
Reply to
Konrad Rokicki

Znowu strzelba Gaussa? :-(

To było proste pytanie.

Reply to
RoMan Mandziejewicz
Reply to
Konrad Rokicki
Reply to
invalid unparseable

Leszek W napisał(a):

Troszkę przesadzasz z tymi prądami. Jeżdżę tramwajami i zaglądam czasem z zainteresowaniem przez ramię motorniczym na amperomierz. Pokazuje ok

150..250A przy ruszaniu i hamowaniu i 50..75A przy normalej jeździe. Zasilanie trakcji to 600VDC, więc moc silnika wychodzi na jakieś 150kW.

Co do lomomotywy to te małe, które jeżdżą po polskich torach mają zwykle ok 2MW przy zasilaniu 3kVDC, czyli prądy w granicach < 700A. Te duże, nowoczesne, full wypas, które PKP zamówiło we Wrocławiu, ale nie miało $, żeby odebrać, więc pojechały do Włoch :) - to wiem prosto od producenta - mają 6MW mocy, czyli ciągną sobie do 2kA prądu

Reply to
Bartosz Sarama

Ja trochę jeżdżę Maszyną (polski symulator) i tam na jeden zespół silników idzie do 600A. Potem wywala nadmiarowy. W ET22 są 3 zespoły silników mogących pracować równolegle. Czyli te 3000A dla tramwaju to trochę przesada ;)

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

Tomasz Piasecki napisał(a):

:)))))

ET22 to ma akurat 3MW mocy ciągłej. Znalazłem przy okazji stronę na której są podstawowe dane techniczne niektórych lokomotyw:

formatting link

Musiałby mieć 1,8MW mocy :) Wyrywałby przy tym szyny z torowiska i zęby pasażerom, giąłby asfalt na drogach i smażył kierowców w samochodach na skrzyżowaniu na czerwonym :D

Reply to
Bartosz Sarama

Użytkownik Bartosz Sarama napisał:

Hehe leci do sygnaturek :)))))

eL eS

Reply to
Łukasz Sokół
Reply to
Marek Dzwonnik

Dnia 2004-09-21 08:38, Użytkownik Leszek W napisał:

I jeszcze na dokładkę - była niedawno mowa o tym, że chyba powyżej 1kA to odbieraki zaczynają się przyklejać do sieci trakcyjnej.

Reply to
badworm

Wiekszosc lokow ma po 2 pantografy. Dawno nie widzialem ET42, ale IIRC tez ma ona dwa "patyki" na czlon. Kazdy czlon jest zasilany niezaleznie, wiec w trakcie jazy sa podniesione dwa (po jednym na czlon). Natomiast zwroc uwage, ze zawsze jak lok rusza z ciezszym pociagiem, podniesione sa wszystkie odbieraki. Do jazdy na jednym, przechodzi dopiero wtedy, kiedy spadnie pobor pradu.

j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

Dnia 2004-09-22 14:49, Użytkownik Jacek R. Radzikowski napisał:

ET42 ma dwa odbieraki ale jeśli pobiera ilość prądu dopuszczalną dla jednego to może się to odbywać przez dowolny odbierak bo oba człony lokomotywy są połączone przewodami zasilającymi. ET40 chyba podobnie, natomiast ET41 to dwie EU07 z obciętymi kabinami i złożone razem i musi być zasilana przez co najmniej dwa odbieraki.

Reply to
badworm

Syn mi podpowiada, że nawet w ET42 podczas normalnej jazdy podniesiony jest tylko jeden pantograf - ostatni... Wyjątek tylko przy oblodzonej trakcji - pierwszy pantograf zdziera lód a drugi odbiera energię. Oczywiście podczas ruszania też dwa pantografy.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

A to musialo mi sie pozajaczkowac z et41. Poszukalem na sieci i faktycznie, Masz racje:) BTW. Et41 daje sie ponoc rozkladac z powrotem na 2xEU07 :)

j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.