Texas Instruments microLaser PowerPro/12

Witam! Posiadam takowa laserowke i mam z nia takowy problem :). Otoz drukuje ladnie czysto tylko jakby za pozno wciagal kartke. Wyglada to tak ze jak dokument powinien miec wszystkie marginesy po 3cm to ten gorny po wydruku ma

5cm a dolny 1cm... (przesuniecie calej zawartosci strony o 2cm). W dodatku nie chce drukowac z podajnika recznego (zglasza wciagniecie kartki co jest nie prawda). Wciaga kartke do polowy i wyswietla ow blad...

Moze jest ktos na grupie jakis spec od drukarek laserowych kto moglby mi pomoc?

Pozdrawiam Piotr

Reply to
BYRRT!
Loading thread data ...

Nie znam tej mechaniki, ale zazwyczaj w mechanizmach laserowych istnieje umieszczony w torze papieru przed bebnem czujnik uruchamiany krawedzia kartki. Moment zadzialania tego czujnika jest dla drukarki sygnalem do rozpoczecia drukowania (oczywiscie po malej zwloce). Jesli sa problemy z tym czujnikiem (ulamana czesc dzwigienki, cholerawieco), to pozycja wydruku bedzie nieprawidlowa. Ten sam czujnik zazwyczaj jest wykorzystywany do wykrywania bledu "paper jam" - czujnik musi wykryc kartke w okreslonej szczelinie czasowej po wyzwoleniu podajnika. Byc moze u Ciebie kartka podawana recznie nie miesci sie w owej szczelinie.

Istnieja tez rozwiazania, w ktorych moment zadzialania czujnika korygowany jest elektronicznie poprzez wpis w eepromie - sluzy to skorygowaniu rozrzutu parametrow roznych egzemplarzy czujnikow. Jesli zamiast sensownej wartosci (zwykle w dosc waskim przedziale) w bajcie konfiguracyjnym znalazly sie jakies smieci, to efekt moze byc dosc zaskakujacy ;). W takim przypadku powinno pomoc cos w rodzaju "factory reset", lub uzycie oprogramowania (lub ukrytego w drukarce menu) serwisowego.

Reply to
Lukasz Spychalski

bardzo mozliwe, zalaczam zdjecia drukarki moze dzieki nim bedzie mozna powiedziec wiecej?!

formatting link
Jak dobrac sie do tego mechanizmu? Nie mam pojecia od czego zaczac :]

przywracalem wartosci domyslne ale mam troche wrazenie ze nic to nie dalo :) doszedlem rowniez do menu serwisowego ale nie znalazlem w nim nic co by moglo byc czyms zwiazanym z czujnikiem :(

Jestem laik w drukarkach laserowych wiec ciagle prosze o pomoc :)

Pozdrawiam Piotr

Reply to
BYRRT!
Reply to
Marek Dzwonnik

przedmuchania czujnika sprężonym

Sluszna rada. Znam jednak takie czujniki optyczne w drukarkach, ktore po prostu z czasem padaja. Nie badalem blizej sprawy, ale wygladalo to tak, jakby spadala emisja leda. Wtedy pomaga tylko wymiana.

Spotkalem sie tez z przedziwnym objawem w czujniku mechanicznym - nie jestem w stanie do dzis zrozumiec istoty zjawiska (moze pole elektryczne i jakies machlojki z jonami?). Czujniki (2 blaszki w odleglosci ok. 2 mm, na koncu kazdej blaszki srebrna beleczka) po paru latach dostawaly zwarcia. Pod lupa bylo widac ciensze od wlosa metaliczne nitki ciagnace sie w powietrzu pomiedzy blaszkami :O .

Reply to
Lukasz Spychalski
Reply to
Marek Dzwonnik
Reply to
Marek Dzwonnik
Reply to
Marek Dzwonnik

Dziekuje za swietne linki :). Czlowiek tyle lat zyje i ciagle wszystkiego nie wie ;).

Czujniki pracowaly w "zwyklym" srodowisku biurowym (byly to zazwyczaj czujniki home position w epsonach FX1170). A whiskersy zdarzaly sie zarowno w idealnie czystych czujnikach, jak i w tych odrobine poczernialych.

Reply to
Lukasz Spychalski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.