sygnalizowanie napięcia ..

potzrebuje układu który by sygnalizował osiągnięcie albo przekroczenie jakiegos napięcia ... nie wiem czy słusznie ale kojazy mi sie to z komparatorem napięcia ... ma to działac tak ze jesli jakieś napięcie zostanie osiągnięte to zapala się dioda, albo jesli napiecie spadnie ponize ządanego to rowniez jest to sygnalizowane zapaleniem sie diody..

czy mzecie mi dac jakies wskazówki czego dokądniej mam szukać, ewentualnie gdzie ...

pozdrawiam.

Reply to
Konrad Rokicki
Loading thread data ...

Użytkownik "Konrad Rokicki" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:chvrgk$10fa$ snipped-for-privacy@news2.ipartners.pl...

To jest to.

Reply to
SP9LWH

"SP9LWH" snipped-for-privacy@autorom.pl napisał:

może jakiś komparator okienkowy - w wersji "wycinackiej" specjalizowana kość, np. LTC1042 (Linear). Sygnalizuje "napięcie w zakresie" jak i "poza zakresem"

Bogdan

Reply to
BoDro

Użytkownik "BoDro" snipped-for-privacy@wypieprzto.klub.chip.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@news.vogel.pl...

On chce przekroczenie progu. Wystarczy najtańszy zdatny do użycia w potrzebnym zakresie napięć Zaraz się dowiemy, że chodzi o zakres 220 do 240V AC i zrobi się problem:-)

Reply to
SP9LWH

"SP9LWH" snipped-for-privacy@autorom.pl napisał:

masz rację, ale "apetyt rośnie..." :-). A ten okienkowy to i na np. standardowym, podwójnym wzm. operacyjnym da się zrobić... I pewnie dużo taniej niż na specjalizowanym :-)

Bogdan

Reply to
BoDro

nie nie... chodzi mi o zaswiecenie diody jak napięcie na ogniwach bedzie nizsze od powiedzmy 1,7V .. tylko to ... tylko jak zastosowac ten koparator, są gdzies jakies gotowe aplikacje ??

hmm jesli juz mowa o apetycie ... to pomyslałem sobie ze mozna by było to tez zrobic do wskazania naładowania kondensatora .. jakies 300 - 400 v ale to chyba zły pomysł ..

Reply to
Konrad Rokicki

z tego co wyczytałem to wyczytałem to ma byc napięcie odniesienia ..czyli moze jakaś zenerka np na 1,7V, no i jesli bedzie mniej niz 1,7V to bydzie powiedzmy dawąlo wysoki stan i .... własnie jak zaswiecieć ta diode ???

Reply to
Konrad Rokicki

Obejżyj notę aplikacyjną TL431. to chyba najprostsze rozwiazanie pod słońcem i zajmuje najmniej miejsca bez SMD. układ ten kosztuje ~1zł wiec ma same zalety :)

CosteC

Reply to
CosteC

Użytkownik "Konrad Rokicki" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:ci0257$13tq$ snipped-for-privacy@news2.ipartners.pl...

Tobie jest potrzebny najzwyklejszy komparator, może z histerezą. Porównuje on dwa napięcia na swoich dwóch wejściach.

Problem jednak polega na zasilaniu One potrzebują większego napięcia zasilania niż porównywane Jako źródło referencyjne (odniesienia) użyjesz czegokolwiek, choćby diody Zenera 2,1...3,3V i potencjometra (dzielnika oporowego) Diodę podłączysz do wyjścia

Są różne odmiany komparatorów niektóre z wyjściem typu otwarty kolektor LED z szeregowym opornikiem podłączysz do wyjścia Od tego na które wejście podał jaki sygnał zależeć będzie kierunek zmian W tym zastosowaniu komparatorem może być dowolny wzmacniacz operacyjny

Reply to
SP9LWH

Użytkownik "CosteC" snipped-for-privacy@konto.nielubiespamu.pl> napisał w wiadomości news:ci152t$9u3$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

On ma napięcie odniesienia wewnętrzne rzędu 2,5V

Reply to
SP9LWH

właśnie doczytałem że ma być koło 1.7V. IMHO raczej sie nie uda bez napięcia zasilania na poziomie 3V. czyli przerwornica jakaś.

CosteC

Reply to
CosteC

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.