Stos TCP/IP w uC

Cześć Możecie mi polecić coś na temat implementacji i zasady obsługi stosu TCP/IP w mikrokontrolerach. Od jakiegoś czasu szukam czegoś zrozumiałego jak to wszystko działa, jak są przesyłane dane po sieci i jak są pakowane. Jakbyście mieli jakiś przyzwoity opis to proszę dajcie i namiar.

Reply to
slawek7
Loading thread data ...

slawek7 pisze:

Tu masz:

formatting link

Reply to
Mariusz Ł

slawek7 pisze:

Podstawowe pytanie: potrzebujesz coś poprawić w gotowym stosie czy zaimplementować własny w systemie operacyjnym, dla którego nie ma gotowca?

Reply to
Adam Dybkowski

Czek ma sens we własnym banku - do wypłacenia gotówki.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

No to w mbanku jest prawie tak samo - ja nie ma na subkoncie srodkow to nie autoryzuje, przelewasz tam tyle ile zamierzasz wydac, a calosc jest wielorazowego uzytku :-)

J.

Reply to
J.F.

No tak, ale za kazdym razem masz ta sama karte, wiec nie mozesz tam po prostu trzymac srodkow. Poza tym taka wirtualna karta dziala jako gift card, zamiast dawac komus w prezencie kase w kopercie dajesz cos takiego. No i w USA ma to jeszcze jedna istotna zalete - tam wiekszosc sklepow internetowych wysyla wylacznie na adres powiazany z karta (ten na ktory dostajesz info z banku), u nas to jest niespotykane. Wiec jesli adres z karty jest inny niz adres w ktorym aktualnie przebywasz to jedyna opcja jest taka karta wirtualna.

Reply to
T.M.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.