Specjalistyczna firma audio szuka programisty FPGA i mikrokontrolerow

Dnia Sun, 28 Aug 2011 11:19:03 +0000 (UTC), Jarosław Sokołowski napisał(a):

Tylko wiesz jak to wyglada ? Windows Live do newsow .. nic nie mozna ustawic. No, prawie nic. Ale za to jak jest latwo. Nic nie trzeba ustawiac, samo sie ustawia.

Pisanie jest bardzo wygodne - twoj program ma pokazac w wielu liniach. Tylko wyslac w jednej.

Zalezy jaki czytelnik ma program. Czasem jest bardzo szkodliwe. Ale to w koncu nie wina pisarza ze czytelnik ma stary, kiepski czytnik.

jedno klikniecie

zainstaluj sobie windows live :-)

Niech sobie wszyscy WL zainstaluja :-)

Kiedy jak pisze - on w zasadzie mial racje. Tak to powinno byc zrobione. Tylko przekonaj wszystkich, ze powinni sobie nowe, lepsze programy zainstalowac i za wszystko placic.

Stalo. Sam piszesz ze "bardzo uciazliwe dla czytelnika to nie jest", UTF stosujemy, teraz jeszcze tylko html.

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

W dniu 27.08.2011 00:54, Jarosław Sokołowski pisze:

Czyste pliki tekstowe - notatki, napisy, etc. Strony internetowe, gdzie masz XML i określony język+kodowanie w samym początku XML, potem w meta i na dodatek serwer zwraca w nagłówku http. Teraz nich któryś z nich będzie błędny...

Ja naprawdę nie rozumiem co nimi kierowało, że zaprojektowali system pracujący w pełni (16 bitowej pełni, ale jednak) na unicode a potem udostępnili programistom do niego api oparte o całą różnorodność kodowań. W efekcie bardzo długo program skompilowany pod jedną wersję systemu nie działał dobrze na drugiej, mimo braku technicznych przeciwwskazań.

Reply to
Michoo

W dniu 27.08.2011 00:45, RoMan Mandziejewicz pisze:

Powtarzasz to jak mantrę. Jakieś źródło do tego? Bo tutaj:

formatting link
wymienione TYLKO 8859-2 i UTF-8.

Jaka to jest minimalizacja? Jeszcze raz: 8859-* to są standardy RÓWNOWAŻNE, tyle, że dla kolejnych obszarów/kultur. Mniejszy numerek nie oznacza "bardziej podstawowego charsetu".

Niepoprawnej.

Reply to
Michoo

To przeczytaj jeszcze raz. Ze szczególnym zrozumieniem "W przypadku tekstów pisanych po polsku". Nie "po polskawemu" tylko "po polsku".

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Pan J.F. napisał:

Miało o być o nowoczesności.

Jak program wysyła co innego niż napisałem, to nadaje się tylko do wyrzucenia.

Mnie nie przeszkada, widać mam dobry. Ale i tak nie za to go chwalę.

Toć mówię, że niewygodne. Nawet bardzo niewygodne.

Po co?

Niech sobie. Nie będę zabraniał.

Jakie programy? Może Pierwszy Wątkujący Cośtam Cośtam? Tym programem faktycznie Baby Nagiej nigdy nie próbowałem czytać. Ale to jest bez znaczenia, bo i tak taka *forma* pisania nie nadaje się do dyskutowania (treść tym razem pomijam).

No właśnie nie. Może raz na miesiąc się zdarza, że mój czytnik musi zawijać wiersze. A jeszcze nigdy się nie trafiło, żeby coś mądergo było napisane w wierszach dłuższych niż 80 znaków.

Jest różnica. Zmiana sposobu kodowania jest całkowicie niezauważnalna. Póki nie zajrzę w nagłówki, nie wiem jak kto pisze. A HTML po prostu nie nadaje się do tego celu i to od razu widać.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Pan Michoo napisał:

Idea piekła jest chyba taka, żeby tam trafiać za błędy. Więc na razie jest dobrze.

Chodziło mi o to, że *nam*. Jeśli jest tak, jak w powyższym opisie, to nadal nie mam powodów do obaw.

Reply to
Jarosław Sokołowski

W dniu 29.08.2011 01:13, RoMan Mandziejewicz pisze:

Ty również.

Ze zrozumieniem wystarczy.

Bo ten tekst wyrwałeś z kontekstu:

Jaki standard jest używany jest istotne wyłącznie dla czytników news. W przypadku tekstów pisanych po polsku (a więc w grupach pl.*, ew. soc.culture.polish) jest to ISO-8859-2 lub UTF-8.

Gdzie "po polsku" oznacza "na grupach polskojęzycznych" co jest doprecyzowane w nawiasie.

P.S. Kodowanie do którego cały czas powracasz, ale go nie umiesz nazwać to "ASCII" aka "7-bit". Ono jest "podstawowe/bazowe" dla 8859-*, utf-8 i prawie wszystkich innych (i ono było pierwsze w usenecie) i ono jest akceptowane wszędzie.

Reply to
Michoo

In the darkest hour on Fri, 26 Aug 2011 11:30:54 +0200, RoMan Mandziejewicz snipped-for-privacy@pik-net.pl screamed:

Aktualnie obowiązującą normą w polsce jest ISO-9660. ;)

Reply to
Artur M. Piwko

In the darkest hour on Fri, 26 Aug 2011 16:38:58 +0000 (UTC), Jarosław Sokołowski snipped-for-privacy@lasek.waw.pl> screamed:

Stosując wyłącznie ISO-8859-2 Polaka też możesz co najwyżej „udawać”…

Reply to
Artur M. Piwko
[...]

Oczywiście posta napisanego kilka sekund później, poprawiającego oczywistą literówkę, nie zauważyłeś. Ważne, że mogłeś sobie zacytować całego posta i pociagnąć dalej trollowaty i NTG wątek o kodowaniu, nie mając NIC do dodania.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Pan Artur M. Piwko napisał:

Polaka udawać nie muszę.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Jestescie niesamowici. Jedyna dyskusja jaka potraficie toczyc, to dyskusja nie na temat, ktora zawsze konczy sie wyzwiskami. Niejeden z Was ma juz siwy wlos na glowie, a zachowujecie sie jak zakompleksione gowniarze... Skonczcie temat, bo serio nikogo nie interesuje dyskusja na temat UTF8 czy jakiegokolwiek standardu. Od tego sa inne grupy lub miejsca typu wikipedia... Jak chcecie sobie ponapierdalac to wyslijcie mi swoje adresy, wysle Wam tomfy i umowie Was w konkretnym miejscu.

m.

Reply to
Martin Lukasik

Plonk!

Reply to
Włodzimierz Wojtiuk

In the darkest hour on Mon, 29 Aug 2011 11:42:55 +0000 (UTC), Jarosław Sokołowski snipped-for-privacy@lasek.waw.pl> screamed:

Cokolwiek. Dobrze by było gdybyś odpisując przedmówcy udawał kiedy trzeba Greka.

Reply to
Artur M. Piwko

In the darkest hour on Mon, 29 Aug 2011 05:39:17 -0700 (PDT), Martin Lukasik snipped-for-privacy@milea.pl screamed:

Od dyskusji na temat UTF-8 jest Wikipedia, powiadasz? Jeśli chcesz, żeby rozmowa nie zbiegała na boczne tory to załóż sobie swoje forum. Taki już jest Usenet. Take it or leave it.

Reply to
Artur M. Piwko

Pan Artur M. Piwko napisał:

Udawać? Trzeba? Dlaczego?

Reply to
Jarosław Sokołowski

In the darkest hour on Tue, 30 Aug 2011 12:16:21 +0000 (UTC), Jarosław Sokołowski snipped-for-privacy@lasek.waw.pl> screamed:

Dla czystości przekazu i wiążącym się z nią brakiem nadprodukcji ?????????.

Reply to
Artur M. Piwko

Pan Artur M. Piwko napisał:

Jakiej nadprodukcji???

Reply to
Jarosław Sokołowski

In the darkest hour on Mon, 19 Sep 2011 07:32:10 +0000 (UTC), Jarosław Sokołowski snipped-for-privacy@lasek.waw.pl> screamed:

Znaków alfabetu greckiego, które Twój czytnik łaskaw był pozamieniać na znaki zapytania.

Reply to
Artur M. Piwko

In the darkest hour on Mon, 19 Sep 2011 17:53:01 +0000 (UTC), Jarosław Sokołowski snipped-for-privacy@lasek.waw.pl> screamed:

Też używam slrn, z tą różnicą, że umiałem go poprawnie skonfigurować (czy też nie udało mi się poprawnej konfiguracji spieprzyć).

A coś na temat niepsucia wiadomości cytowanej zamist tego co wie każdy?

Jeśli ktoś jest zmuszony do stosowania Mazovii to rzeczywiście ma problem. Spoza garnituru Unicode obecnie problemy byłyby z hieroglifami egipskimi, nie wszystkie programy jeszcze wspierają ten zakres.

Uhm. Wyciąć cytat, który nie potrafimy dalej przenieść bez jego uszkadzania? Do tego sprowadzała się moja początkowa sugestia...

Oczywiście, że nie.

Reply to
Artur M. Piwko

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.