snifer com

Mon, 26 Mar 2007 20:00:26 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "Adam Brzostek" snipped-for-privacy@interia.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

NTG -> pl.comp.networking

Reply to
BLE_Maciek
Loading thread data ...

Poprawka - pl.comp.sieci - zmieniono nazwę grupy

Reply to
BLE_Maciek

potrzebyje program ktory podslucha mi transmisje, ale bez inwazyjnie tzn nie moze otwierac portu (tylko sluchac)

dzieki

Reply to
Adam Brzostek

Mon, 26 Mar 2007 20:10:24 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "Adam Brzostek" snipped-for-privacy@interia.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Sorry, nie dostrzegłem "COM" w temacie (BTW poprawniej byłoby napisać "RS-232"). Dałem cancela na swoje poprzednie wiadomości w tym wątku.

Nie ma nieotwierających portów. Jeżeli na którymś z urządzeń między ktrymi transmisję chcesz śledzić jest Windows, to możesz użyć programu który sniffuje na poziomie programowym "podłączając się" do systemu:

formatting link
-> PortMon

Temat sniffowania RS-232 był już kilka razy przerabiany na grupie - zajrzyj do archiwum, zdaje się padło parę nazw programów. Najlepiej jest użyć do tego niezależnej maszyny.

Reply to
BLE_Maciek

jako , ze program ten jest mi potrzebny to rozgryzienia transmisji wiec grupa wydaje sie odpowiednia

Reply to
Adam Brzostek

PortMon by Mark Russinovich

formatting link
PC

Reply to
PeCe

NTG ->> pl.comp.networking

Ta grupa już nie istnieje...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Się mylisz.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

IMHO, chyba jednak Ty siê mylisz... Tak dla przyk³adu - poniewa¿ zdaje siê, ¿e zajmowa³e¶ g³os w takowych dyskusjach - laminator to TG czy NTG?

Darek

Reply to
Darek

Mon, 26 Mar 2007 22:19:16 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "Adam Brzostek" snipped-for-privacy@interia.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Tylko że z tego co widziałem, te przejściówki są gówniane. Nie spełniają standardu RS-232 ani pod względem elektrycznym, ani też mechanicznym (w sensie rozłożenia styków).

Kumpel kupił taką przejściówkę, dokładnie taką jak ta:

formatting link
nie jest moja aukcja oczywiście)

Podłączyliśmy do niej multimetr HP przez standardowy kabelek RS-232 ze skrzyżowanymi sygnałami ("skrosowany" jak mówią niektórzy). Ni cholery żadnej komunikacji. Oczywiście prędkość, bity, parzystość, flowcontrol ustawione poprawnie. No to złapaliśmy za osca i oglądamy co się tam dzieje - okazuje się że TXD wypadło w miejscu RXD, a więc potrzebny jest kabelek "prosty", bo komuś przyszło do głowy żeby zrobić odwrotnie niż w komputerach. Ponieważ kabelka prostego nie mieliśmy, zlutowaliśmy na szybko przejściówkę "upraszczającą" z dwóch gniazd DB9. Po podłączeniu, miernik zaczął się wreszcie komunikować z komputerem, ale transmisja często się wywalała.

I tu druga rzecz - zgodność elektryczna - otóż w tej wspaniałej przejściówce stan niski na RS-232 ma ok. 3V (czyli dokładnie na dolnej granicy standardu), zaś stan wysoki 0V - a więc niezgodnie ze standardem RS-232 (czyli -3V do -25V) !!! Najwyraźniej dodanie prostej podwójnej przetwornicy pojemnościowej która by zrobiła 6,6 i -6,6V z napięcia 3,3V z USB jest za drogie jak na chińskie możliwości.

Co gorzej, ktoś kto nie ma pojęcia jak to właściwie jest z RSem nie ma możliwości wykrycia co jest nie tak, może co najwyżej stwierdzić że przejciówka nie działa. Sprzedawcy w sklepach też g... wiedzą, niektórzy gadają jakieś mętne opowieści że np. z czymśtam działą, a z czymś nie.

Piszą na opakowaniowach taich przejściówek "USB 2.0 compliant", szkoda tylko że zapomniano że skoro to _przejściówka_ to powinna być też RS-232 compliant ...

Szczerze więc te przejściówki odradzam. Chyba że ktoś wybierze się z oscyloskopem do sklepu i na miejscu sprawdzi czy dana przejściówka się nadaje :-)

Reply to
BLE_Maciek

Tue, 27 Mar 2007 12:55:22 +0200 jednostka biologiczna o nazwie BLE_Maciek <i80c586@cyberspace_NO_SPAM_.org> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Oczywiście tylko do snifowania się nadaje. Stany na wejściu RXD (jak już je odszukasz ;-) ) są interpretowane prawidłowo, nawet jeżeli są takie jak trzeba (np. -12V i 12V) :-)

Ze wględu na niewielką ceną można kupić nawet dwie takie "przejściówki" i każdej użyć do snifowania transmisji w danym kierunku.

Reply to
BLE_Maciek

Osobiście korzystam z HHD Free Serial Port Monitor, działa rewelacyjnie. Z tego co pamiętam był ciężki do wygrzebania (wersja Free) więc podaję linka:

formatting link
Pozdrawiam, sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

Nie pomylilo wam sie cos ? One powinny udawac dokladnie to co w komputerze jest. I wiekszosc udaje dobrze. No chyba ze chinczykom sie pomylilo i to jakis odrzut z produkcji jest.

Zwracam uwage ze nr pinow TxD i RxD w DB9 i DB25 sa odwrotnie.

A przez ta obudowe nie widac max232 na pokladzie ? :-)

No coz, maja dwie wady:

-nie emuluja portu, trzeba sie poslugiwac API windows .. ale mamy rok

2007, stare programy wyginely.

-z samej natury USB wynika ze komunikacja jest co 1ms, i szybciej sie nie da ..

Stary modem zabrac w charakterze testera ?

J.

Reply to
J.F.

Dnia 2007-03-27 14:49, Użytkownik J.F. napisał :

naciąłem się na to samo z rok czy dwa temu. Dokładnie takie zalewane. Zwróciłem sprzedawcy i bez dopłaty dostałem lepszą, na Prolificu.

Michał

Reply to
Michał Baszyński

dzieki bradzo za podpowiedzi ;)

Reply to
Adam Brzostek

Tue, 27 Mar 2007 14:49:48 +0200 jednostka biologiczna o nazwie J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

W żadnym wypadku. Obudzony w środku nocy wiem który sygnał powinien być gdzie na RS-232 w wersji DB9 :-)

Czyli _prawie_ wszystkie :-)

Nie było nigdzie po drodze DB25. Ta przejściówka naprawdę tak ma.

Że niby co miało być widoczne ? :-) W środku jest jakiś scalaczek montowany tak jak w zegarkach/kartach z pozytywką - struktura bezpośrednio za PCB i zalana czarną masą. Do tego kilkanaście elementów 0603 i może z jeden tranzystor.

Szczerze mówiąc to jeżeli to jakiś ASIC to chyba mogli dać podwajacz i odwracacz napięcia jak w MAX232. No ale to by wymagało dodatkowo czterech zewnętrznych kondensatorów, czyli już by było droższe w produkcji :-)

Nie lepiej mały oscyloskop Teka ? :-) Od razu będzie widać czy poziomy napięc prawidłowe itp.

Reply to
BLE_Maciek

Adam Jurkiewicz napisał(a):

Nie taki ciężki do wygrzebania:

formatting link
Podpisuje się pod przedmówcą - program jest na prawdę dobry, czasem się jednak coś zacina jak chce się go zamknąć.

Pod linuxem używam slsnif,

formatting link
nie jest tak rewelacyjny jak HHD ale da się używać

Reply to
Artur P

Widać coś się zmieniło, jakiś czas temu przesiedziałem trochę czasu nad tym, wszędzie, nawet pod linkami 'free', były wersje płatne.

Może zamykasz nie w tej kolejności, najpierw zawsze program, który otworzył port. Poza tym przypadkiem nie zauważyłem takiego problemu.

Pozdrawiam, sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.