sinus na TTL z małym jitter-em

Powtorze sie - czestotliwosc tak naprawde masz z generatora kwarcowego albo innego PLL.

Ow wzorzec rubidowy dziala tak, ze jesli do lampy wyladowczej z parami rubidu doprowadzimy dodatkowo pare GHz, to przy odpowiedniej czestotliwosci obserwuje sie spadek [a moze wzrost ?] jasnosci.

Metodologia jest wiec taka ze potrzebujemy stabilny przestrajalny generator, ktory cyklicznie przestrajamy i obserwujemy jasnosc lampy. Chwytamy moment minimum jasnosci .. i tu mowiac szczerze sie moja wiedza konczy, bo dostepne schematy blokowe jakos nie bardzo sie zgadzaja z teoria. Bo potrzebny bylby uklad ktory "zapamietuje czestotliwosc". Wyobrazam sobie jak to robia nowe zegary korzystajac z DDS, ale takei zegary byly robione takze wczesniej.

Tak czy inaczej - generator jest kwarcowy, albo i jeszcze gorszy :-)

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

A niekoniecznie. Bo filtr petli uredni jitter powstaly na komparatorze fazy..

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@4ax.com...

No dobrze , ale ja raczej nie będę w stanie wykonać drugiego takiego , o takich samych parametrach.

Spadek jasności.

Zapewne kwarcowy bo stabilność krótkoterminowa jest rzędu 10E-11 więc jest to zapewne dobry OCXO , który jest "dostrajany" długoterminowo do tych 6 Ghz, albo częstotliwość OCXO jest powielana wielokrotnie tak aby się dostroiła do wzorca.

Reply to
Jarek Grolik

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.