RS-232 RS-485 przejściówka

Witam! Na jakim scalaku najprościej zrobić przejściówkę RS-232 na RS-485, dzięki której można by wgrywać programy do sterowników PLC na przykład Fanuca? Szukałem na stronie maxima, ale chyba nie specjalnie wiem,jak będzie konwerter po angielsku bo coś mi wyszukał nie to co chciałem. Pozdrawiam G. Latocha

Reply to
Grzegorz Latocha
Loading thread data ...

Autopoprawka: oczywiście mylnęło mi się 232 z 485. Tak więc nie wiem.

Reply to
Lukasz

Grzegorz Latocha napisał(a):

np max232 + 75176 (lub 2x jesli tam jest fullduplex 4 druty), zasilanie zewnetrzne.

Reply to
BartekK

To jest proste tylko teoretycznie. Jeśli to faktycznie jest 485 to pozostaje problem sterowania kierunkiem 75176. A to już trywialne nie jest. Sam stosuje zwykły monowibrator i się sprawdza w jednej prędkości. Uniwersalnie ciężko zrobić.

Reply to
Sebastian Bialy

To jest proste w tym przypadku, bo 99% tych softow do PLC ladnie steruje liniami DTR/RTS wystawiajac sygnal "chce nadawac", co mozna wykorzystac do przelaczania.

Reply to
BartekK

E tam. Moja działa od 9600 do 57k. Też z monowibratorkiem na 555. Ustawiony na czas trwania bajtu przy dużej prędkości. Przy małych prędkościach grozić to może wyłączaniem nadawania jeśli kolejne bity mają wartość 1 ale podpolaryzowanie lini ratuje pewnie sytuacją.

Reply to
Mariusz Dybiec

Użytkownik "Grzegorz Latocha" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:etu6dh$ti4$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Poprostu MAX485 lub podobne, stosowałem to kiedyś + MAX232 do przejścia z poziomów TTL na RS232. Tu masz link

formatting link
Piotr

Reply to
Piotr Pitucha

ADM4854

formatting link
sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.