Rigol - sens pod??czania do sieci LAN

Kurier mi dziś dostarczył nowokupioną zabaweczkę (DS1054Z) i bawiąc się nią zacząłem się zastanawiać nad takim tematem: urządzenie ma gniazdo LAN. Zgodnie z instrukcją, mogę dzięki temu "włączyć oscyloskop do posiadanego systemu pomiarowego i dalej następuje trochę mądrości na temat wspieranych przez urządzenie systemów. Niestety, sęk w tym, że póki co mój "posiadany system pomiarowy" ogranicza się do miernika uniwersalnego średniej klasy, kilku suwmiarek, mikrometru i trzech taśm mierniczych, o kompatybilności z czymkolwiek poza może systemem metrycznym ciężko więc mówić. Tu więc rodzi się pytanie: czy podłączenie urządzenia do domowej sieci LAN może mi się do czegokolwiek przydać? Np. czy jest możliwość zapisywania printscreenów nie do dołączonego pendriva, a na jakiś zasób sieciowy? A może są jakieś dostępne dla amatora metody akwizycji pomiarów do pliku, bez potrzeby wykupywania softu czy licencji za równowartość samego oscyloskopu?

Reply to
Jarek P.
Loading thread data ...

Internety piszą że da się.

formatting link
Ja tam zatrzymują pracę oscyloskopu przed zapisem do pena, jest szybciej.

Reply to
vernon.l.pinkley

W dniu czwartek, 31 marca 2016 12:33:22 UTC+2 użytkownik snipped-for-privacy@gmail.com napisał:

Ok, dzięki.

Reply to
Jarek P.

Jarek P. snipped-for-privacy@gmail.com napisał(a):

Możesz zbierać próbki sygnału i je potem obrabiać na PC. Np. tu masz przykład analizy sygnału z pilota IR.:

formatting link
tym możesz kontrolować nastawy oscyloskopu z komputera i zrobić sobie zautomatyzowane stanowisko pomiarowe. Polecam zapoznać się ze standardem VISA. Nie, nie tym od kart, tylko Virtual Instrument Software Architecture.

Reply to
Grzegorz Niemirowski

Sens ma choćby dlatego, że oscyloskop ma serwer telnetu, dzięki któremu Twoje urządzenie zmienisz wygodnie w DS1102 (i wrócisz do 1054 w razie potrzeby).

Pozdrawiam, Piotr

Reply to
Piotr Wyderski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.