Re: Elektronika motoryzacyjna (amatorska) - niezawod

Sorry za to być może laickie pytanie, ale jak w "warunkach laboratoryjnych" wytworzyć podobne zakłócenia, są jakieś schematy urządzeń które produkują podobne zakłócenia, jeśli tak to pod jaką nazwą można je znaleźć. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Reply to
bobofrut
Loading thread data ...

Użytkownik "bobofrut" snipped-for-privacy@gmail.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@b18g2000vbz.googlegroups.com... Sorry za to być może laickie pytanie, ale jak w "warunkach laboratoryjnych" wytworzyć podobne zakłócenia, są jakieś schematy urządzeń które produkują podobne zakłócenia, jeśli tak to pod jaką nazwą można je znaleźć. Z góry dziękuje za odpowiedź.

----- Akumulator, przerywacz, cewka, świeca... P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Podobne zakłócenia generuje taka zapalarka do gazu:

formatting link
i skuteczne przy testowaniu układów.

pytający

Reply to
pytajacy

W dniu wtorek, 6 marca 2012, 09:06:37 UTC+1 użytkownik sundayman napisał:

Czyżby jakaś blokada zwrotnicy i jej sterowanie?

pytający

Reply to
pytajacy

Chodzi o system smarowania szyn.

Reply to
sundayman

Pewnie po to, coby nie piszczało na zakrętach.

Czyżby powstawała konkurencyjna smarowniczka do już montowanej na torowiskach (producenta zachodniego) i chyba zasilana z baterii?

pytajacy

Reply to
pytajacy

No i zagwozdka, bo ja znam taką bez zasilania elektrycznego. Jeszcze insza konstrukcja?

__ Irek.N.

Reply to
Irek N.

A może z tymi smarowniczkami jest tak jak z sygnalizacją dla tramwajów i sterowaniem zwrotnic? Co miasto to insza technika. Podczerwień, radio, jazda z prądem itd. Albo wygląd i znaczenie sygnalizatorów ...

pytający

Reply to
pytajacy

Tu mnie zaciekawiłeś... nie wiedziałem że szyny się smaruje. A jak tramwaj na takich posmarowanych szynach hamuje?

Reply to
Pszemol

Też nie wiedziałem :) Po pierwsze na tych odcinkach nie hamuje (bo chodzi konkretne odcinki), a po drugie myślę, że gdyby była potrzeba, to by jakoś zahamował...

Ale to są odcinki "przejazdowe", on tam jedzie równo.

Reply to
sundayman

W dniu 07.03.2012 10:30, sundayman pisze:

Koledzy, Smaruje się nie szyny, a _obrzeża_ szyn. Chodzi o zmniejszenie zużycia szyn na łukach i (w drugiej kolejności) o zmniejszenie oporów jazdy na łukach.

Aby nie marnować smaru układ działa np. tak, że jest czujnik drgań, sterownik i pompka smaru. Kiedy zbliża się pociąg (tramwaj), podawana jest ustalona porcja smaru. Czy tak to działa u Ciebie? Są układy smarowania zasilane z baterii. Pojemność baterii obliczona jest tak, żeby starczyła na cały pojemnik smaru. Przy wymianie pojemnika ze smarem - wymienia się też baterię.

Pozdrawiam,

Reply to
Michał Smolnik

sundayman napisał:

Jak chce zahamować, to dla odmiany sypie piasek. Taki tramwaj, to ma rozchwianą osobowość.

Jarek

Reply to
Jarosław Sokołowski

Ciekawe to wszystko... Zastanawiam się teraz jak na takich posmarowanych torach tramwaj wyjedzie np. pod górkę? :-) Np. w takim mocno pofałdowanym San Francisco....

formatting link

Reply to
Pszemol

Pan Pszemol napisał:

W San Francisco, to w ogóle nie problem, bo tam tramwaje już dawno wspinały się po sznurku -- co zresztą widać na załączonym wyżej obrazku.

Albo tu:

formatting link

Reply to
Jarosław Sokołowski

No tak... skleroza nie boli... byłem, widziałem, i zapomniałem że na sznurku :-)

Reply to
Pszemol

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.