Elektronika wysokotemperaturowa

Hej, Jest sobie elektronika małej mocy <10mW, która musi pracować w podwyższonej temperaturze, rzędu 110-120°C i wyżej. Urządzenie zasilane baterią. Interesują mnie aspekty niezawodności i czasu życia urządzonka. Czy ktoś z Kolegów ma doświadczenie? K.

Reply to
John Smith
Loading thread data ...

Przed laty widziałem sondy do wpuszczania w ziemię, głęboko; na lampach były zrobione, takich miniaturowych (fi 10x15 mm), tylko co z baterią; wytrzyma w takich temp?

jp

Reply to
jacek pozniak

Pamiętasz cokolwiek więcej, czas życia tych sond, bo oprócz lamp były też rezystory i kondensatory. Zasilanie domyślam się z przewodu. I w którym roku. K.

Reply to
John Smith

Miałem praktyki w firmie Geofizyka, w Toruniu , chyba 1986r. Tam cała elektronika wydawała się dość egzotyczna (zagraniczna, hamerykańska). Nic więcej o tych sondach nie pamiętam bo ja najbardziej się interesowałem tym, że mieli tam programator Epromów (2708) i mogłem w końcu wypalić swoje wypociny na 8080. :)

jp

Reply to
jacek pozniak

Polprzewodniki jesli beda pracowaly w dolym zakresie dopuszczalnych mocy traconych to wytrzymaja. Oczywiscie obudowy ceramiczne a lepiej metalowe. Rozjada sie parametry polprzewodnikow w stosunku do katalogowych. Ale beda stabilne w podwyzszonej temperaturze. Gorzej z elementami pasywnymi.

Reply to
Zenek Kapelinder

Jaką baterią można zasilić układ w tak wysokich temperaturach? Co z czasem życia elektroniki? K.

Reply to
John Smith

Mozna zasilic akumulatorem sodowo siarkowym albo sodowo niklowym.

Reply to
Zenek Kapelinder

Ciekawe, ile to wytrzymuje:

formatting link
P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .

W dniu 25.06.2017 o 09:54, Paweł Pawłowicz pisze:

Tylko 70C :-(

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz .

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.