Pytanie dosyć akademickie

Witam! Ostatnio rozwiązywałem zadanie dotyczące stanów nieustalonych w obwodzie. Miałem pewien układ z rezystancjami, pojemnością i indukcyjnością. Miałem badać zmiany prądu na indukcyjności wraz z przełączeniami dwóch kluczy (w pewnym odstępie czasu). No więc na końcu wyszły opisy prądów induktora i sporządzając wykresy od czasu na początku (w stanie ustalonym od -Nieskończoności) była to cosinusoida, która płynnie przeszła po przełączeniu pierwszego klucza w inną kosinusoidę - już przesuniętą względem osi czasu i koljene przełączenie też to zmieniło (przesunęło). Rozumiem czemu prąd zachował ciągłość na induktorze, ale nurtuje mnie pytanie: Dlaczego dzieje się tak, że prąd ustala się po koljenych przełączeniach, lecz jego wartość średnia nie jest równa zeru? Pozdrawiam, A.S.

Reply to
e-andy
Loading thread data ...

Najlepiej byloby ten problem narysowac :-)

Jesli w tym ukladzie nie ma stalych zrodel napiecia/pradu, to prad w cewkach powinien dazyc do sredniej zero [a nawet zera],

J.

Reply to
J.F.

Chyba do składowej stałej zero? Jeśli w układzie istnieją przełączane klucze, to układ nie jest liniowy.

Reply to
A.Grodecki

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.