przewody goldpin arduino

Z czego to cholerstwo jest wykonane? Wygląda na miedziowane żelazo czy coś? - W każdym razie magnes to przyciąga, lutować się daje, jakoś działa. Pytanie ile tej miedzi jest, i czy ma wpływ na przewodność, czy tylko na zabezpieczenie antykorozyjne? Lutowalność chyba jest przy okazji - one są zaciskane przecież.

Reply to
Mirek
Loading thread data ...

użytkownik Mirek napisał:

Ostatnio naciąłem się na skrętkę stalową, po prostu nie wiedziałem że dla taniości wsadza się inne materiały, akurat zależało mi na niskiej rezystancji.

Proponuję zapoznać się z tymi trzema skrótami (a może jest ich jeszcze więcej) CCC, CCS i CCA

formatting link
Przy drobnych zakupach raczej nie odsiejesz przewodów stalowych, pewnie mało który sprzedawca tak dokładnie opisuje towar.

Reply to
Konopny

W dniu 2020-06-17 o 16:33, Konopny pisze:

Gdy ostatnio potrzebowałem skrętkę to zadałem wprost pytanie sprzedającemu czy skrętka jest z czystej miedzi bo taką potrzebuję i jeśli będzie inna to składam reklamację na niezgodność towaru z opisem. Zaproponował 80gr/m zamiast 73gr/m i była w 100% miedziana zgodnie z wyliczeniem przekroju i długości na rezystancję.

Reply to
jacek

Co to ma znaczyć OFC? Wizualnie i na twardość też przypominało skrętkę Beldena z przed ponad

15 lat.
Reply to
jacek

to taka miedz specjalna dla audiofilów :-)

formatting link

Reply to
Cezar

Skrętki to ja zakładam na tony. Kupujemy zawsze czystą miedź, ale spotkałem się zarówno z żelazną (stalową?) jak i aluminiową. Czasem robi się instalację na parę miesięcy, dni a nawet godzin, i tutaj wydawało by się zastosowanie tańszej skrętki uzasadnione. Niestety potem problem jest to nawet oddać na złom (sprawdzają).

Reply to
Mirek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.