Przewód USB A<->micro B

Do jakieś taniej chińskiej kamerki dostarczony po podpięciu, pozwala:

a) ładować baterię b) zamontować kartę pamięci c) zamontować kamerę jako USB Camera

Wszystkie trzy opcje pokazują się na kamerze, wybieram i działa. Ale przewód krótki, to kupiłem dłuższy 3m (9,99zł), efekt - działa tylko a i b. Przy wybraniu c, w Windows 10 wyskakuje dymek "nie można zamontować urządzenia...".

Myślę badziewny kabelek kupiłem. To wziąłem tym razem innego producenta z dopiskiem Hi-Speed na przewodzie 1,8m za 29,99zł. Podłączam - to samo.

Co takiego jest w tym krótkim 0,7m przewodzie dostarczonym oryginalnie, że na nim działa, a na innych co mam i kupiłem specjalnie nie działa opcja c?

Reply to
Mateusz Bogusz
Loading thread data ...

W dniu 2020-08-20 o 20:41, Mateusz Bogusz pisze:

Mniejszy spadek napięcia. Daj długi kabel potem huba aktywnego (z własnym zasilaczem) i na końcu ten wspaniały kabelek z kamerą. Jak zadziała to miałem rację.

Pozdrawiam

Reply to
RadoslawF

LOL. Nawet się nie spodziewałem, że to pracuje na takiej "granicy". Wpiąłem ampero/volto-mierz (taki dongel co ma USB in i out) do gniazda i do niego ten kabelek i urządzenie na końcu.

Napięcie bez kamerki: ~5,15V Napięcie z kamerką: ~5,05V i 270mA pobór

I co ciekawe, mając wpięty ten dongel chodzenie po menu za pomocą przycisków kamerki, powoduje spadki napięcia do ~4,97V i w tym momencie następuje rozłączanie i załączanie na przemian urządzenia w Windows 10. Bez wpiętego dongla po drodze, nie ma tego efektu przy grzebaniu przy włączonej kamerze.

Reply to
Mateusz Bogusz

Mateusz Bogusz snipped-for-privacy@o2.pl napisał(a):

Kilka razy już trafiłem na kabelki USB o zaskakująco dużej rezystancji. Trzeba naprawdę zwracać uwagę co się kupuje.

Natomiast u Ciebie teoretycznie wszystko powinno być OK, bo 4,97 V mieści się jak najbardziej w standardzie. Kamerka powinna działać od 4,75 V. Wygląda na to, że to ona jest winna. Jednak jako że łatwiej będzie wymienić kabelek, to możesz poszukać takiego o mniejszej rezystancji (większy przekrój żył, ogólnie krótszy jeśli to możliwe).

Reply to
Grzegorz Niemirowski

Użytkownik "Grzegorz Niemirowski" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:5f3f6844$0$518$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... Mateusz Bogusz snipped-for-privacy@o2.pl napisał(a):

Ale jak ? Kupowac tylko "markowe" (tylko jakie ?), czy jak nie ma deklaracji "2.0A" to nie kupowac ?

Kiedys liczylem - zlacze micro-USB ma pin szerokosci 0.3mm i odstep miedzy pinami 0.3mm. drucik miedziany 0.3mm ma calkiem spora rezystancje. No ale od strony kabla moga przeciez poszerzyc.

Chwilami moga byc wieksze spadki.

J.

Reply to
J.F.

J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Wziąć miernik do marketu :)

Jak przez neta, to zostają deklaracje: prąd i wersja USB. Teraz kabelek USB-C musi przenosić minimum 3A, więc 2.0A też bym nie kupował. Można też założyć, że wygląd kabelka jest skorelowany z przenoszoną mocą. Ostatni jaki kupowałem miał ze 4 mm średnicy i był dość sztywny, ale nie mierzyłem oporu.

Prawda.

Reply to
Grzegorz Niemirowski

Użytkownik "Grzegorz Niemirowski" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:5f3fa4be$0$17348$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... J.F. <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

Samym miernikiem trudno zmierzyc, trzeba by sobie gniazdka przygotowac.

A kabelki czesto zapakowane.

Chinczyki o tym wiedza - spojrz na kable rozruchowe 200A. Na oko grube :-) Tzn wiedza, ze klient na oko ocenia :-)

A w USB-C ilosc drutow to trudno zliczyc - to musi byc grube :-) Choc nie - w takim kablu USB-USBC to danych chyba tylko jedna para, bo gdzie by podlaczyli reszte po stronie starego USB ?

J.

Reply to
J.F.

J.F. napisał(a) :

Bo to są kable produkowane na rynek chiński. 200A oznacza 200 Am-dongów, nie 200 Amperów ;-)

Reply to
Zbynek Ltd.

Pan Zbynek Ltd. napisał:

A ja myślałem, że oni tam stosują nadprzewodniki wysokotemperaturowe.

Jarek

Reply to
invalid unparseable

W dniu 2020-08-21 o 16:19, Jarosław Sokołowski pisze:

Swego czasu podobnie było z kalblami SCART - standard przewidywał różne kolory kabla dla różnych typów połączeń wewnętrznych. Ale zdecydowana większość i tak była czarna, z trzema przewodami w środku. Ani RGB, ani sygnałów sterujących.

Reply to
Adam

in <news:5f3fa061$0$17357$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl>

user J.F. pisze tak:

Można zrobić ze skrętki komputerowej drutowej.

Reply to
PiteR

Taki pomiar niewiele daje. Powinieneś zmierzyć napięcie na odbiorniku - niektóre "dongle" pomiarowe mają wejście micro USB. Druga metoda to pomiar napięcia pomiędzy metalowymi obudowami obu wtyczek kabla, czyli spadku napięcia na przewodzie masy. Na przewodzie zasilającym spadek będzie podobny, więc mnożąc tą wartość razy dwa oszacujesz o ile spada napięcie na kablu.

Reply to
AS

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.