przewiercony kabel :)

Loading thread data ...

Znamy, znamy... :)

Aluminiowe na kostkę (pod 2 śrubki, na zakładkę), miedź dobrze jest zlutować i taśmą okręcić. Całość niestety trza włożyć do jakiejś puszki/pudełka i zagipsować na wieki :)

Owszem, warto mieć. Może nie wszystkie, ale te lepsze. Tip - rzucone o ścianę nie ma prawa się popsuć. Za moich czasów nie bywało, może ktoś kto dziś praktykuje ci doradzi konkretniej.

Reply to
Jacek Maciejewski
Reply to
invalid unparseable
Reply to
invalid unparseable

Jeśli na stałe - to zlutować.

Nie stosuje się, bo łatwiej skręcić niż zlutować. Wady? Do rozłączenia też potrzebna lutownica. Poza tym nie mam pewności, czy jakieś przepisy nie nakazują skręcania... W każdym razie ja w miejscu, gdzie musiałem połączyć na stałe i nie ma tam już dostępu, skręciłem _i_ zlutowałem.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Powiedział co wiedział :) Ja ze 20 lat temu, w trudnej instalacji (dom + duży zakład fotograficzny) polutowałem wszystko dla lepszej pewności i jakości. Gość do dziś mnie poznaje i wita, więc chyba mu nic nie puściło :) Ale jak kto nie umie lutować to pewnie mu się "rozlutuje" :)

Reply to
Jacek Maciejewski

Witam...

formatting link
urzadzenie na aukcji jest uszkodzone (brak znacznika i przelacznika zakresow). Poszukaj sobie tego Boscha na innych aukcjach lub w sklepie. Super sprzet.

Pozdrawiam, Helldriver

Reply to
Przem

RoMan Mandziejewicz snipped-for-privacy@pik-net.pl napisał:

Powiedzialbym nawet ze w tych warunkach takie zlacze powinno sie rozlutowac - skoro bezpiecznik tego wczesniej nie zrobil :) GRG

Reply to
Grzegorz Domagala

Potwierdzam, uszkodzony przy zalewaniu posadzek kabel od ogrzewania podlogowego znalezlismy po kilku metrach zawijasow z dokladnoscia do 0,5 cm.

pozdrawiam sobol

Reply to
sobol
Reply to
Dariusz K. Ladziak
[...]

A skąd wziąłeś przekrój 2 mm^2? Poza tym - kto stosuje w domu obciążenia 10 A/mm^2? Bo dla mnie, w instalacji podtynkowej to raczej bliżej 4 A/mm^2.

Hmmm... Siakoś nie wierzę.

3 mm^2? A cóż to za wynalazek? Czy Ty aby troszkę nie koloryzujesz? Jak już koniecznie musisz, to zapamiętaj taki szereg: 1, (1.5)1.6, 2.5, 4, 6(6.3), 10, (12), 16, 20, 25, 32, 40, 50, 63, (80), 100 itd.

Wartości w nawiasach spotykane raczej rzadko.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

ja lutuje polaczenia bo mam dosyc wyrywania wtykow sily z psieczonych gniazd (oswietlenie estradowe)

Reply to
DJ MuNiO

mialo byc Spieczonych

Reply to
DJ MuNiO
Reply to
invalid unparseable

No to zycze powodzenia w dzialaniach. Jak wtyki sie "spiekaja" to wymien wtyki na sensownej firmy. Sam zaprojektowalem i wykonalem system oswietlenia estradowego o sporej mocy, 96 reflektorow PAR64 1kW, 8 blinderow po 2,2kW, 8 naswietlaczy PC+Fresnel po 2kW, oswietlenie inteligentne 16 glowek po 650W, zadymiary 2kW, stroboskopy 3kW. Wszystkie polaczenia skrecane, kable 1,5mm^2 i 2,5mm^2 w oponie. Zlacza Harting, sieciowe PCE. Na kablach obowiazkowo tulejki. Calosc zasilana z

2 "elektrowni" z przylaczami 125A. Dziala ponad 2 lata. Co 6 miesiecy kazda wtyczke sie rozbiera i dokreca sruby, czasem trzeba wtyk wymienic. I tyle. Gdy kiedys (w poprzednim systemie) cynowalismy koncowki kabli doprowadzalo to w koncu do rozmiekniecia kabla ktory potrafil wyskoczyc spod przystrzymujacej go sruby. I zdarzylo sie to nam dwukrotnie. Zawsze wyskakiwal przewod zerowy (ciekawe dlaczego ;-> ) co konczylo sie niezbyt milo dla podpietych na tym kablu reflektorow czy urzadzen.
Reply to
Milosz Skowyra

wtyki sa ok , ale co zrobisz jak sa do bani gniazda w rozdzielnicach ?

a lutowac mpozna tylko trzeba wiedziec jak to zrobic bez uszkadzania kabli

mozna skrecic i zacynowac polaczenie (wiekszosc tak robi)

Reply to
DJ MuNiO

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.