Przetworniczka - aimtec, qlt, traco, mornsun czy meanwell.

Witam, czy Ktoś z szanownych użytkowników mógłby podzielić się doświadczeniami związanymi ze stosowaniem małych , gotowych przetwornic DC/DC 1W 0505. Parametry tych kostek są podobne, niestety we wszystkich przypadkach dokumentacja mizerna. Niby wg pdf-ów emisja mieści się w normach ale wiadomo jak to bywa z chińskimi pdf-ami ;) Docelowo potrzebuję 20-30szt. Potrzebne jest mi toto głównie do zasilania AMD2483. Zastanawiam się czy trzeba jeszcze dodatkowo stosować jakieś filtry, żeby toto nie siało. W niektórych przypadkach producenci nie raczą nawet określić rodzajów kondensatorów na we i wy. A może dodatkowo jakiś stabilizator liniowy ldo warto na wyjściu takiego przetwornika jeszcze dać - widziałem rozwiązania urządzeń zasilanych z usb z zastosowaniem tego typu przetworniczki z 5 na 12V a potem stabilizator z 12 na 5 ;). Pozdrawiam.

Reply to
avrarm
Loading thread data ...

Witam!

W dniu 2014-12-11 13:20, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

Nie pamiętam jak inni, ale np. Traco Power udostępnia raporty z pomiarów dla niektórych swoich modeli przetwornic. Tutaj masz dla 1W serii TMA:

formatting link
Filtr LC na wejściu, poblokować dodatkowo na wejściu i wyjściu. Jak się boisz, to i filtr LC na wyjściu, choć przy RS-485 moim zdaniem zbędny.

Z przetwornicą jednej firmy mieliśmy problemy z emisją przez pole, ale cholera wie dlaczego tak kiepsko wypadła, a czasu nie było, aby drążyć, więc podmieniliśmy na inną firmę. Może minimalne obciążenie było zbyt małe, może jakiś felerny egzemplarz...

Reply to
Dykus

W dniu 2014-12-11 o 13:20, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

No właśnie problem z tym, że te przetworniczki są nieprzewidywalne. Victor Power VSA01 tak mi emitował w zasilanie, że nie byłem w stanie przejść testów EMC. Dałem zastępczo jakiegoś Aimtec i problemy się skończyły. Dokumentacja jak piszesz słabiutka. Trzeba się liczyć z tym, że w razie czego musisz dać inny model niż planowałeś.

Reply to
Mario

Użytkownik "Mario" snipped-for-privacy@w.pl napisał w wiadomości news:m6d35b$5u4$ snipped-for-privacy@mx1.internetia.pl...

Według mnie lepiej wcześniej zmierzyć same przetworniczki i zaplanować tę najlepszą a nie odwrotnie. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

W dniu 2014-12-11 o 13:20, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

Ja mam dobre wspomnienia jeśli chodzi o Traco (ale używałem większych przetwornic), mają raczej je dobrze udokumentowane, można dokupić od razu dedykowane dławiki, opisane jest jaki układ zastosować by spełnić ostrzejsze normy a jak człowiek ma wątpliwości to nawet odpiszą czy doślą jakąś jeszcze niepublikowaną notę..

Reply to
Andrzej W.

ą masę

To można go poprosić? :) mail prawdziwy. Z góry dzięki.

Reply to
janusz_k

W dniu 2014-12-12 o 10:28, Piotr Gałka pisze:

Czyli najlepiej najpierw sobie zrobić laboratorium EMC :)

Reply to
Mario

Użytkownik "Mario" snipped-for-privacy@w.pl napisał w wiadomości news:m6fi5k$c3b$ snipped-for-privacy@mx1.internetia.pl...

Najfajniej by było :)

Nie pisałem o pomiarach zgodnych z normą tylko o porównawczych pomiarach przetworniczek. Zakłócenia na wejściu i wyjściu moim zdaniem da się porównać oscyloskopem z FFT (nie mam takiego - radziłem sobie dawniej robiąc FFT próbek z oscyloskopu w PSpice) bo są na poziomie rzędu 10mV. Pomiary wykonuje się na 50om więc nie ma sondy 1:10 i 10mV jest 10mV na ekranie, a to dość dobrze oscyloskop pokaże. Nie wiem jak z CM, ale limit 64dBuV to 1,58mV wartości skutecznej czyli Vpp rzędu 5mV. Niestety to jest na 150om więc na 50om trafia 1/3 tego. Ale jakbym miał próbować to mierzyć oscyloskopem to może zrezygnowałbym z kabli

50om próbując połączyć się na krótko i z obciążeniem 150 aby dostać 3 razy większy sygnał.

Ale jak mierzyłem te przetworniczki to już miałem analizator (GWinstek - nie polecam) więc nie kombinowałem z oscyloskopem. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.