przesylanie danych z rs w uC

Loading thread data ...

Popracuj nad maszyna. Moze sprzet, moze wirus, moze ktos cos rozsyla.

Ja naprawde mialem styl pracy taki ze wychodzac z pracy tylko monitor wylaczalem, bo za duzo programow mialem otwarte. I G98 potrafilo pracowac tygodniami, a okienek bylo ze 20...

Zawieszanie to jedno, a sensownosc, diagnozowalnosc, itp to drugie.

No widzisz - tylko ze dzis po 5 latach czlowiek chcialby zeby jego serwer byl lepszy niz komputer ktory ma na biurku :-)

J.

Reply to
J.F.

Jarek wrote on Thu, 23 Sep 2004 15:22:53 +0200:

Asus??? Przecież to jakiś badziew. ;-) Wszystkie pecety u mnie w biurze to brand name'y (NEC) z różnymi wersjami Win firmowanymi również przez NEC-a. Chociaż ten mój sprzęt wygląda jak typowy składak. :-) Ale nie ma mowy o żadnym podkręcaniu albo tego typu dziecinadzie.

P.S. Jedna z moich prywatnych maszyn też chodzi na płycie Asusa. :-)

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

To nie sprzęt ani świrusy. AFAIR podatność Win9x na pady zwiększa się drastycznie gdy pracują w sieci. Po prostu soft jest do dupy i nie ma co tu kombinować.

Apropos sprzętu: porządne systemy są bardziej wrażliwe na jakość sprzętu - AFAIR gdy za mocno "podkręcisz" maszynę to porządny OS "wykryje" to bardzo szybko a Win9x niekoniecznie.

Ja nadal mam taki styl pracy. :-) Przecież chodzi o to aby niepotrzebie nie tracić ulubionego ustawienia okienek na ekranie. ;-) Niestety, nie wszystkie systemy są dostatecznie dobrze przystosowane do takiego stylu.

Zgadzam się i dlatego preferuję Linuksa. :-)

W czasie gdy tam pracowałem to mój desktop (PIII 450) dla prostej, aczkolwiek złożonej obliczeniowo, aplikacji liczącej macierze integerów był troszeczkę szybszy niż ten S/390. :-) A tam siedzi(ało) 16 X PowerPC 400 czy coś w tym stylu. :-) Ale w sam raz w tych sprzętach chodzi nie tyle o dużą moc obliczeniową co o niezawodność.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

Nie demonizujmy asusa. Ecs tez potrafi dobrze chodzic, a asusy potrafia sie sypac..

J.

>
Reply to
J.F.

Wiesz - mialem linuxa. Pracowal bez zarzutu, routowal pieknie, chodzil apache, perl .. az zachcialo mi sie jadro kompilowac. No i assembler zglasza jakies glupie bledy. Zeby bylo smieszniej to kompiluje pare plikow, a potem cos mu sie nie podoba w w calkiem dobrej linijce. No i tak po paru tygodniach skojarzylem ze na poczatku procka mocno podkrecilem :-)

Ja tez ... tylko windows uleglo zmianie :-)

Zalezy co robi. Np faktur w systemie przybywa :-)

J.

Reply to
J.F.

Hehe, BUS ERROR? :-)

Dokładnie o to chodzi - objawia się to natychmiast przy dużym ociążeniu

*procesora*, czyli np. podczas kompilacji. Win 9x nie są takie czułe.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

I tak długo trzymali wysoki poziom. Pamiętam czasy, jak się kupowało

10 płyt P55T2P4 i w ciągu 8 godzin odpalało 10 sprawnych komputerów... A ECS? ECS to wtedy był niejaki Wilczek i biuro/sklep mieściło się w jego prywatnym domku na Połczyńskiej, łącznie z redakcją PCQ :-)
Reply to
RoMan Mandziejewicz

formatting link
pierwszy znaleziony link:
formatting link
...i on bedzie najlepszy :)

Reply to
Q

On Thu, 23 Sep 2004 12:42:59 +0200, "Marek Dzwonnik" <mdz@WIADOMO_PO_CO_TO.message.pl> wrote: [.....]

Jak ktoś lubi oglądać blue screeny to proponuję późną wieczorową porą przejść się na Pocztę Główną w Warszawie i pooglądać automaty do wydawania numerków. :-)

Parę lat temu krążyła w Sieci fajna reklama MS - zdjęcie jednej z tych dużych elektronicznych tablic reklamowych (AFAIR ze skrzyżowania Marszałkowska

-Świętokrzyska) z wielkim blue screenem. :-)

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

ehhh, to byly plyty .. u mnie w domu do dzis rodzice uzywaja dwoch kompow na tych T2P4..

Reply to
Michal Baszynski .

Teraz piszę z maszynki z taką płytą (P200MMX) a syn ma do zabawy drugą maszynkę (P233MMX) - postawił Linuxa na tym. Oczywiście bezboleśnie :-)

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ja tez :-) tylko ze procki na nich mam troche szybsze - 500MHz :-) Tato chce jeszcze do swojego dokupic nowy dysk, taki z kilkadziesiat giga, ponoc w skrackowanym biosie limitem jest 128GB. Czyli mu na kolejnych pare lat starczy ;-) Szkoda tylko, ze do ogladania DivX ta plyta sie nie wyrabia ;-(

Reply to
Michal Baszynski .

Zaraz, spokojnie - na płycie P55T2P4 procki 500 MHz? Jaki to procesor?

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Nie - nie podoba mu sie kompilowana linia. A ta linia dobra, ale on cos w niej widzi. No i w dosc przypadkowym miejscu i pierwsza kompilacja z rana pare plikow bez bledow puszczala, a potem byly problemy.

Ale on mi z pol roku chodzil bez problemow. A nawet i tutaj wylacznie assembler mial problemy.

J.

Reply to
J.F.
Reply to
invalid unparseable

No wlasnie tez kiedys mialem ECS i jeszcze szybciej go wyrzucilem niz kupilem.

Uzytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.>>No jak maszyna jest zlozona z jakichs gownianych czesci to sie system >>bedzie

Reply to
Jarek

Thx:)

Reply to
Jarek

AMD K6-II 500MHz

Reply to
Michal Baszynski .

No widzisz - a ja kupilem kilka ecs i narzekan nie bylo, a na jednym G2000 chodzilo non-stop - tzn tak po 2 miesiace ..

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.