przedwzmacniacz mikrofonowy- prosba o porade

Witam Chcialbym zbudowac przedwzmacniacz do mikrofonu dynamicznego. Bardzo fajny bo z bramka szumow i kompresorem moglbym zbudowac w oparciu o SSM

2167 tylko ze brakuje mi zaplecza sprzetowego do wykonania bo zapakowany jest w obudowe MSOP (bardzo malutki jeden juz popsulem). Kolejna ograniczajaca sprawa to napiecie zasilania ktore musi byc rzędu 3V. Moglbym Was prosic o podpowiedz czy znacie jakies alternatywy dla tego ukladu? Z gory dzieki i pozdrawiam Andrzej:]
Reply to
andrzej:
Loading thread data ...

Powitanko,

A co to za problem takie cos przylutowac? QFN trudniej, a sie da, prawdziwi twardziele to BGA opalarka lutuja;-) Cienki grot, jak trzeba, to duzo kalafonii i bangla. Jesli zepsules, to albo przegrzales, albo cyna zwarla nozki. W tym 2 przypadku odessij nadmiar plecionka.

W czym problem? Sa stabilizatory, sa przetwornice.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

W dniu 2012-05-31 21:34, Pawel "O'Pajak" pisze:

no tak moj romans z elektronika nawiazalem po raz kolejny po ponad 10 latach przerwy wiec nie jestem na bierzaco i reka tez nie ta ;) jedna strona poszla pieknie druga ze wzgledu na jak mi sie wydaje gowniany laminat zakonczyla tak ze odlazla sciezka pod ssm i polaczyla nozki.

problem w tym ze obnizyc napiecie to zaden problem ale moje urzadzenie w ktorym ma wspolpracowac daje max 3.2V a uklad ma sie zmiescic w bardzo malej obudowie stad wogole pomysl na ssm 2167 bo pracuje od 2.5V

skoro tak zachecasz to jeszcze poexperymentuje ;) pewnie wynalazkiem na cieple powietrze poszlo by lepiej ale moze sie uda. pozdrawiam PS ale jakby ktos o czyms wiedzial w temacie glownym to bardz bym prosil :)

Reply to
andrzej:

Powitanko,

Co do hot aira mam mieszane uczucia, do rozlutowania, oczyszczenia OK, ale do lutowania trzeba troche wprawy i paste. Normalna cyne lubi wdmuchac pod uklad i zewrzec nogi od tylu. Dasz rade normalna lutownica z ostrym grotem, pierwsza nozke przylutuj i bardzo dokladnie ustaw uklad na sciezkach, potem kolejne nogi.

Sadzac po zasilaniu, to pewnie chcesz to popedzic z baterii/akumulatorkow. Uklad pracuje od 2.5 do 5.5, wiec nie wiem w czym problem, powinien banglac bezposrednio. Co najwyzej filtry jakies na zasilaniu, jesli cos w poblizu bruzdzi zakloceniami.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

Nie wiem co to dla Ciebie "normalna cyna" - ja cynuję szybko pady za pomocą kolby a potem używam hotair.

Imo częsty błąd początkującego (sam też tak miałem) - za duży przepływ. Jak hotair do lutowania ustawiasz na 1.5..2 (max 3) l/min to nagle ograniczasz grzanie całej okolicy, poparzenia i problemy ze zdmuchiwaniem drobnych części czy cyny.

Często tak jest wygodniej jakiegoś TQFP wlutować. (Inna sprawa, że wolę QFN z powodu bajecznej prostoty lutowania hotairem a żeby zrobić zwarcia między padami to trzeba się strasznie postarać.)

Reply to
Michoo

W dniu 2012-06-01 15:11, Pawel "O'Pajak" pisze:

Tak jak piszesz układ ma pracować z radionadajnikiem ręcznym w sporych zakłóceniach ale mniejsze o to i żadnego problemu z zasilaniem nie ma dla tej kości(ssm 2167). Poprzednik który zmontowałem na ssm 2165 potrzebuje już zewnętrznego zasilania co jest uciążliwie i upierdliwe bo radyjko nie daje na gnieździe więcej niż 3.2V a układ nie pracuje poprawnie. Wnioskuje ze nie ma dobrej alternatywy dla mojego ssm 2167 :D pozdrawiam Andrzej

Reply to
andrzej:

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.