promieniowanie szkodliwe TV CRT-50Hz,100Hz

Takich danych nie mozna znalezc na stronie chyba zadnego producenta TV - czyzby ten poziom byl na tyle niski ze pomiajalny ? Chodzi mi o bezpiecznstwo wzroku moich dzieci (1,5 roku) , ktore czasami ogladaja bajki. Rozumiem , ze mozna odpowiednio wyregulowac obraz (kontrast, jasnosc , nasycenie itp) aby jak najmniej meczyl wzrok - ale interesuje mnie wlasnie promieniowanie kineskopu. Rozwazam rowniez zakup tv LCD (tam promieniowana nie ma ale jednak jakosc obrazu jest zauwazalnie gorsza niz w CRT) - ale chcialbym poznac jakies opinie nt. TV np. 100Hz. Dzieki za sugestie

pozdr. KRzysiek

Reply to
KRzysiek
Loading thread data ...

Dobrze kombinujesz. A na drugi raz jak używasz słowa "promieniowanie" to dodaj o jakie chodzi, bo dizyka zna najmarniej kilka rodzajów istotnie się różniących od siebie.

Reply to
Jacek Maciejewski

KRzysiek napisał(a):

OIDP Thomson daje jakieś świadectwo zgodności, ale musiałbym sprawdzić.

1.5 latek nie powinien oglądać TV w ogóle, ale to inna sprawa.
Reply to
PeJot

w <news:d0jrih$8ks$ snipped-for-privacy@korweta.task.gda.pl>

KRzysiek pisze tak:

bardziej zaszkodzi oczom migotanie obrazu ale w 100Hz jest właśnie mniejsze.

im ciemniejszzy obraz ustawisz tym silniejsze promieniowanie Roentgena z kineskopu :) ale i tak jest malutkie, trzeba by latami spać z tyłu tv żeby zaszkodziło (może)

Reply to
PiotrekR

Ano niestety, moja wada.

Ohhh, nie czepiaj się literówki :)

Wszystkie wymienione to promieniowanie elektromagnetyczne, jedynie o róznych długościach fal. No i naturalnie, wszystkie różnie oddziałowują na organizmy żywe.

Norm ani nawet rzeczywistych wartości ci nie przytoczę, bo ich nie pamiętam. Ale z wielokrotnego natykania się tu i ówdzie na różne dane nabrałem przekonania że niebezpieczeństwo które cię martwi, praktycznie nie istnieje. Istnieją inne zagrożenia, znacznie bardziej realne, jak już odczuwasz potrzebę zamartwiania się :)

Tak, ale ma to związek z fizjologią widzenia. Przy tym kącie widzenia przestajesz widzieć budowę (linie) obrazu.

Reply to
Jacek Maciejewski

Użytkownik Jacek Maciejewski napisał:

Zagrożenia dla wzroku z oglądania telewizji biorą się ze złego oświetlenia (np świecący obraz w ciemnym pokoju) oraz z uwstecznania się zdolności akomodacyjnych soczewki, co nieuchronnie prowadzi do konieczności noszenia szkieł korekcyjnych i ogólnych problemów z widzeniem. Oko tak samo jak inne elementy ciała, działa dobrze wtedy kiedy regularnie zmuszane jest do niewytężonej pracy. Przeginanie w jedną (lenistwo) albo w drugą (nadwyrężanie) stronę prowadzi do kłopotów ze zdrowiem. Optymalmna odległość od ekranu to 3-5 wysokości obrazu, bliżej jest nieprzyjemnie i na dłuższą metę ZAPEWNE promieniowanie od cewek odchylających może być szkodliwe. Warto też kupować markowe lampy, które mają mniejszą emisję promieniowania rentgenowskiego niż tani szajs.

Reply to
A.Grodecki

Ja oglądam TV sporadycznie i dochodzę do wniosku że szkodliwość oglądania TV wynika głównie z prezentowanych treści. ;)

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

To raczej dla mózgu, o tym nie wspominam

Reply to
A.Grodecki

Panowie dzieki za uzupelnienie moich wiadomosci.

pozdr. Krzysiek

Reply to
KRzysiek

SP9LWH napisal(a):

To nie sa niemowlaki. Co zrobisz jak dzieciak ma starsze rodzenstwo?

Reply to
Marcin E. Hamerla

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.