Poszukuję

Aug 04, 2008 4 Replies

Poszukuję takie cos co samo wywołuje zwarcie w instalacji elektrycznej i mierzy czas zadziałania bezpieczników. Co możecie na ten temat powiedzieć (jak się taki miernik nazywa, ile kosztuje i gdzie to można dostać).


Użytkownik snipped-for-privacy@op.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

Czas zadziałania to mierzą bardziej skomplikowane mierniki różnicówek. Popularny FIT już nie mierzy, zresztą pytanie czy to wskaźnik czy miernik.

Ale jeżeli piszesz o zwarciu to poszukaj miernika pętli zwarcia, który mierzy prąd, ewentualnie impedancję. Czas trzeba "obliczyć" - podczas zdawania na uprawnienia elektryczne z pomiarami były z tego pytania :-) Cena tak od 1000zł plus coroczne badania, jeżeli to nie ma być tylko na własne potrzeby (bez pisania protokołów).

snipped-for-privacy@op.pl pisze:

co dokładnie chcesz mierzyć , i do czego mają byc wykorzystane potem pomiary, jak dużo masz tego i jak często to będziesz robił

Jestem inżynierem budownictwa i czesto odbieram mieszkania domki jednorodzinne od deweloperów dla przyszłych włascicieli. Potrzebuję to do sprawdzania gniazdek elektrycznych w strefach mokrych typu łazienka, kuchnia i okolice gdzie wystepuja bryzgi wody a są gniazdka. Chce sprawdzać czy róznicówka wybija i w jakim czasie. Nie chodzi mi o bezpiecznik lecz instalacje. Dziekuje za podpowiedz. Pozdrawiam.

snipped-for-privacy@op.pl pisze:

Pytanie ile chcesz wydać, i za ile to się ma zwrócić

formatting link
powinien byc dobry do tego, ewentulanie jest taka firma Biall , oni specjalizują się w miernikach różnego typu

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required