Podstawka pod TQFP64 i pytanko o ATmega128

Mam sobie uC ATmega128. No i oczywiście muszę go zmontowac w układzie. Tylko problem w tym że mam trochę strach, ze w czasie lutowania to to uszkodzę. W końcu 60zł piechotą nie chodzi. Dlatego mam pytanie. Czy istnieją jakieś podstawki które pomogły by mi w łatwiejszym zamontowaniu tego "znaczka pocztowego"? :) Pod TQFP100 wzwyż widziałem w elfie, ale pod 64? I jeszcze jedno pytanko. Co zrobić z końcówką AVref w ATmega128, gdy nie korzystam z przetwornika A/C? W pdfie jakoś nie widzę porady. Zostawić wiszącą, do Ucc, do GND? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Reply to
Mateusz Majchrzycki
Loading thread data ...

Dnia 2004-11-06 19:48, Użytkownik Mateusz Majchrzycki napisał:

Podejrzewam, że podstawka pod taką obudowę będzie droższa niż ten procek.

Reply to
badworm

Nic nie zrobic, zostawic wiszaca, ew. przez kondensator do masy. Nie podlaczaj jej bezposrednio bo jak pisza w pdf przy odpowiedniej konfiguracji rejestru jest to bezposrednio wyprowadzone wewnetrzne zrodlo napiecia odniesienia.

Reply to
T.M.F.

Pewnego dnia PC <pch[WYTNIJ_TO]@poczta.onet.pl> nastukał(a):

Czy fizycznie już na niej są? Nie, bo nawet samej płytki jeszcze nie ma, ale w gotowym projekcie będzie tylko kilka elementów.

Reply to
Mateusz Majchrzycki

Dnia 2004-11-06 21:04, Użytkownik Marek Dzwonnik napisał:

Reply to
badworm
Reply to
Marek Dzwonnik

Sat, 6 Nov 2004 21:04:39 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "Marek Dzwonnik" <mdz@WIADOMO_PO_CO_TO.message.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

I zwyklym (nieprecyzyjnym) grotem da sie polutowac TQFP bez specjalnych topnikow, normalna cyna z kalafonia w srodku, metoda pociagniecia po wszystkich nozkach. A tam gdzie sie sklei pare nozek (co przy odpowiedniej wprawie lutujacego prawie sie nie zdarza) po prostu bierze sie plecionke i odsysa - pod nozkami i tak cyna zostaje a spomiedzy nozek znika.

Reply to
BLE_Maciek

Dnia 2004-11-08 00:14, Użytkownik Marek Dzwonnik napisał:

A dałoby się to jakoś dostosować do Elwika LERT-24?

Reply to
badworm

Mon, 08 Nov 2004 19:22:04 +0100 jednostka biologiczna o nazwie badworm snipped-for-privacy@post.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Ja lutuje czasem TQFP moja LES-24 metoda jaka opisalem, standardowym grotem i zwykla cyna. Po co jakies specjalne groty ?

Reply to
BLE_Maciek

Dnia 2004-11-08 19:53, Użytkownik Marek Dzwonnik napisał:

Ok, tak tylko pytam. Trzeba będzie jednak w końcu pofatygować się do hurtowni metali kolorowych i kupić kawałek pręta miedzianego fi 8mm a następnie coś wyrzeźbić samodzielnie.

Reply to
badworm

A nie prościej kupić jakikolwiek tani (aby nie było szkoda) w miarę gruby grot do Elwika, zeszlifować końcówkę na płasko a potem wydziubać wgłębienie (może wywiercić?) ? BTW: Używam w firmie grotów falowych w stacjach PACE i bardzo je sobie chwalę. Do tego topnik w żelu ze strzykawki i już można TSSOP'y tłuc co minutę. :)

Reply to
Adam Dybkowski

A po co?

To prosciej odwiedzic Pana "Grot-7" :-) Poczynilem zakupy i nie narzekam, tylko siakos slabo mi wychodzi operowanie tym grotem do mini-fali - szybciej i lepiej przylutuje TQFP przy uzyciu zwyklego... co robie nie tak??

Reply to
jerry1111

Akurat - raz rozlutowalem tak 2 piny, wiec trzeba uwazac :-(

Reply to
jerry1111

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.