OrCad - Layout

Witam ,

Ciekaw jestem Waszej opinii dot. Layout'a. Mam wersję trial , no i jak na razie SZLAG mnie trafia. Cokolwiek chcę zrobić , nawet wydawałoby się najbanalniejszą drobnostkę , to muszę czytać uważnie helpa , a i tak nie zawsze daje to efekt lub wogóle nie ma danego tematu w zestawie.

Przykłady :

1) tworzę nowy PCB , wczytuję netlistę. Pojawia się obrys płytki i coś w rodzaju tabliczki znamionowej , która na c.... jest mi potrzebna. Chcę ją przesunąć lub usunąć. Q.wa nie wiadomo jak. 2) Z premedytacją nie skorzystałem z gotowego elementu bibliotecznego 14DIP300 chcąc zdefiniować go samodzielnie i utworzyć nową bibliotekę. Próbuję zdefiniować inny Padstack. Q.wa nie wiadomo jak. OK. Zrobiłem to na dostępnych w programie. Chcę to zapisać jako nową bibliotekę. No i w tym momencie wqrwiłem się na maxa - nie da się.

Od lat projektuję na OrCad SDT+PCBII. Do książek , które były w zestawie prawie ni zaglądałem - wszystko intuicyjne.

Co mi radzicie? Kupić , czy nie ?

Pozdrawiam ,

MH

Reply to
Mariusz Hajduk
Loading thread data ...

Ryszard K. przemówił ludzkim głosem:

A da się kupić jeszcze takie antyki? U mnie w firmie od paru ładnych lat jest używany schemtaic capture 9.1 i poza niewielkimi problemami ze stabilnością, jest jeszcze parę upierdliwości (np. mieszanie instancji i "okurencji"), które w następnych wersjach (>=10) były poprawione.

Reply to
Zbych

Tak się składa , że istotnie jest to V9.1

Oops! Nie za bardzo rozumiem.

Być może. Jednak bywają przypadki np. własnej konstrukcji moduł hybrydowy , który będzie miał niestandardowy "footprint".

Zgoda. Chciałem to zrobić samodzielnie w celu nabycia umiejętności definiowania ewentualnych Footprint'ów niestandardowych.

Też to wiem. Tylko jak ??

A jeżeli chcę utworzyć nową biblitekę bez przeróbek predefiniowanego footprinta lecz zdefiniowanego przeze mnie od podstaw??

Tak , to stara dobra wersja DOS .

Reply to
Mariusz Hajduk

Da się odkupić.

Zgadzam się. W Capture też zauważyłem parę upierdliwości , ale nie jest aż tak źle. Po godzinie już w miarę płynnie się w tym obracam. Natomiast Layout - KATASTROFA !!

Pozdr. ,

MH

Reply to
Mariusz Hajduk

Przeczytaj uważnie mój poprzedni post.

Pozdr. ,

MH

Reply to
Mariusz Hajduk

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. No dobra , wezmę sobie browara i postaram się przez to przebrnąć.

Pozdrawiam ,

MH

Reply to
Mariusz Hajduk

Uważam , że ze względu na popularność OrCad'a , Twój pomysł jest interesujący. Tylko kto to uruchomił. Ja nie , bo nie wiem jak. Jeżeli Ty wiesz jak to zrobić to gorąco zachęcam.

Pozdr.,

MH

Reply to
Mariusz Hajduk

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.