Tel. kom. i burza

Jarosław Grolik pisze:

Witam. w sumie nracja. Najpierw tworzy sie "kanal" a potem w tym kanale idzie wyladowanie. A kanal faktycznie preferuje zaostrzone koncowki. Sam widzialem na PG katedra wysokich napiec. Piekna sprawa.

Pozdrawiam MarekP

Reply to
MarekPe
Loading thread data ...

Właśnie w pogodzie w TVP1 pogodynka przestrzegała, że używanie telefonu komórkowego w czasie burzy może przyciągnąć pioruny :)

Reply to
antek

antek napisał(a) :

Też mi powód do podniecania się. Przecież od lat wiadomo, że TV kłamie :-P

Reply to
Zbynek Ltd.
Reply to
Włodzimierz Wojtiuk

oczywiscie,że komórka może spowodować wyładowanie pioruna...jak bedziesz na najwyższym punkcie wzniesienia , to dodatkowo każdy centymetr lepszej przewodności moze spowodować wyladowanie...i to nie jest kłamstwo, tylko głupota takich eksperymentatorów i publicystów...

Reply to
dziad_ek

Włodzimierz Wojtiuk napisał(a):

Kiedyś powszechnie uważano, ze lepsze sa piorunochrony zaostrzone na końcu. Bo z praw elektrostatyki wynika, że na małych promieniach gromadzi sie więcej ładunku. Aż w końcu ktoś zrobił eksperyment i z doswiadczalnej statystyki wynikło, że pioruny tak samo lubią piorunochrony zaostrzone jak te zakończone kulami. A nawet te zakończone 'nieostro' bardziej :)

Reply to
A. Grodecki
Reply to
Włodzimierz Wojtiuk

Włodzimierz Wojtiuk napisał(a):

Zjawisko pioruna zaczyna się od ziemi. Rozkład pola wysoko nad ziemią nie ma znaczenia które byłoby potwierdzone doświadczalnie - tyle wiadomo.

Reply to
A. Grodecki

blur napisał(a):

Wieeeeelokrotnie wolniej.

, zatrzymuje się i szuka gdzie to ta komórka jest , albo gdzie

Żebyś wiedział, że właśnie mniej więcej tak to sie odbywa. Z dokładnością do komórki oczywiście :) Widać na zdjęciach ultraszybką kamerą.

Reply to
A. Grodecki
Reply to
invalid unparseable

Jarosław Grolik napisał(a):

Widziałem w TV na jakimś kanale popularnonaukowym. Powtarzali pare razy więc to pewnie było Discovery ;)

Reply to
A. Grodecki

a podobno jonizacja powietrza przebiega szybciej w polu elektromagnetycznym...nie pytał ktos delikwenta czy ta komórka była włączona?i czy dziennikarze nie podali czasem gdzie można kupić komorki odporne na pioruny? :-)))

Reply to
dziad_ek

Pelos napisał(a):

Oczywiście oprócz enerdowskich ;) Mam na myśli zwykłe zagarki elektroniczne, bo połączony przemysł socjalistyczny bratnich krajów na takie wyżyny jak zegarek z kalkulatorem, nigdy sie nie wzbił :)))

Reply to
A. Grodecki

To proste, jak mamy metalowy (przewodzacy) naladowany do pewnego napiecia (potencjalu) to najsilniejsze pole elektryczne wystepuje wokol ostrych krawedzi.

Krzysiek Rudnik

Reply to
Krzysztof Rudnik

Artur(m) napisał(a):

Natura pioruna kulistego, który potrafi w ułamku sekundy wpaść przez okno, zrobić demolkę i wylecieć z powrotem albo przez drugie okno, nie jest poznana. Wiadomo że takie zjawisko istnieje, daje się wywołać doświadczalnie w wersji mikro i są pewne hipotezy. Ale na tym koniec. Komórki nie mają z tym raczej nic wspólnego :)

Reply to
A. Grodecki

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.