Odczyta sygna?u sinusoidalnego o f=5khz

Witam, czy ktos wie jak zbudowac urządzenie które zmierzy bardzo małą(rzedu 0-50mV) amplitudę sygnalu sinusoidalnego o czestotliwosci 5 khz. Wiem że mozna to zrobic za pomocą prockow arm . Jesli sie jednak ktos orientuje czy da sie to zmierzyc za pomoca zewn. przetwornika adc za pomoca procesora atmega to prosze o podpowiedzi jaki jakim przetwornikiem ( zeby nie byl za drogi). badz tez inna metoda . ( w gre nie wchodzi oscyloskop)

Reply to
Jakub Kaźmierczyk
Loading thread data ...

W dniu 03.11.2011 17:04, Jakub Kaźmierczyk pisze:

low noise op-amp + adc z atmegi nie wystarczy? Na wzmacniaczu robisz układ całkujący z odpowiednim wzmocnieniem, atmega odczytuje wynik?

Reply to
Michoo

Użytkownik "Michoo" <michoo snipped-for-privacy@vp.pl napisał w wiadomości news:j8ujsg$1c1$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Nie wiem w czym problem, że aż pytanie na grupę - może nie zrozumiałem pytania. Woltomierzem napięcia przemiennego nie da się? Przyznam, że mój miernik uniwersalny poradziłby sobie z tym. Jeżeli za mała dokładność/rozdzielczość - wzm. operacyjny w układzie wzmacniacza pomiarowego. W sumie na czterech wzmacniaczach (jednej kości) można zrobić wzmocnienie (dwa stopnie da wzmocnienie ~100x), trzeci wzmacniacz do prostowania, czwarty jako wtórnik i mamy wyjście napięcia stałego proporcjonalnego do napiecia wejściowego. Chyba że to nie o to chodziło w pytaniu...

Reply to
Desoft

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.