nie rozumiem...

Przecież chyba prawie wszystkie "profesjonalne" oscyloskopy (nie typu "przystawka robiona przez Jasia") obsługują zdalną komunikację w standardzie SCPI. A zatem jeżeli tylko jesteś w stanie "obsłużyć" sprzętowy interfejs oscyloskopu (GPIB, RS232, Ethernet - z "prawdziwym" USB jest chyba najgorzej) to "reszta" obsługi sprowadza się do "dialogu" z oscyloskopem na wręcz "terminalowej" zasadzie. SCPI wbrew pozorom jest bardzo logiczny i prosty w użyciu. No i do obsługi SCPI nie potrzebujesz żadnych bibliotek - musisz tylko mieć możliwość (i tutaj sa potrzebne biblioteki) obsługi któregoś z interfejsów, w który jest wyposażony oscyloskop. Możesz też użyć bibliotek VISA (na pewno dostarczają je NI i Agilent) ale nie wiem, czy pod Linuxa. Jest jeszcze IVI ale też nie wiem czy działa pod Lin. wkwj

Reply to
wkwj
Loading thread data ...

wkwj napisał(a): [ciap]

i VISA to jest dobry trop. Tektronix ma TekViSA, Rohde&Schwarz zdaje się RSVISA. Wszystkie chodzą pod Windowsami, pod Linuxem TekVISA nie, ale NIVISA tak. Z poziomu TekVISY obsługuję oscyloskop Tektronixa po USB oraz kalibrator Fluke i Generator Rohde&Schwarz po GPIB. Pod Windowsami wszystko działa bez problemu, programowanie jest banalne. Pod Linuxem z NIVISA powinno byc podobnie.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.