Oscyloskopy

Loading thread data ...

Piotr Wyderski napisał(a): [ciap]

jest niby taki zwyczaj żeby pasmo obejmowało piątą harmoniczną badanego przebiegu. W Twoim wypadku byłoby to gdzieś z 500 MHz

nie znam tego konkretnego modelu ale jak próbkowanie 200 MSa/s to nie polecam. Dla wielu nastaw podstawy czasu bedzie to praca w czasie ekwiwalentnym. Powiedzmy że masz tam z kilkadziesiąt, może kilkaset wyzwoleń na sekundę i jeszcze przebieg na ekranie może byc sklejony dopiero z kilku kilkunastu takich wyzwoleń. To trochę lipa. Szybkich przebiegów jednorazowych to tym nie zobaczysz. Jak nie musisz to nie kupuj. Tektronix kiedyś produkował TDS460 z pasmem 350 MHz i próbkowaniem 100 MSa/s to nawet nie było możliwości pojedynczego wyzwolenia (dla najkrótszej podstawy czasu w jednym wyzwoleniu masz 1 próbkę na ekranie :-) Używałem tego i moim zdaniem tego typu wynalazki to lipa.

nasz wspólny znajomy z grupy (R2D2) sprowadza używane Teki, zapytaj jego jeśli to będzie Tektronix to Ci go mogę wcześniej sprawdzić/wykalibrować czy co tam potrzeba za free.

powszechnie to raczej w pewnej klasie oscyloskopów Agilenta.

Jak masz czas to może podjdź kiedyś do nas. Na miejscu możesz zobaczyć jak działa taki oscyloskop co próbkowanie ma ponizej pasma + kilka innych nowszych.

Andrzej Kamieniecki

Reply to
Andrzej Kamieniecki
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

Greg(G.Kasprowicz) napisał(a): [ciap]

o ile dobrze pamietam HP ma 10 dzialek w pionie na ekranie, Tek poza nowymi DPO ma 8. To w sumie drobna różnica ale jednak rozciągnięcie obrazu w pionie.

W sumei czego mozna oczekiwac

nie tylko nowych, Tektronix stosuje CCD od czasów 24xx

Andrzej Kamieniecki

P.S. Doszły te pisaki?

Reply to
Andrzej Kamieniecki
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.