mikrokontrolery i ethernet

Dzien Dobry, hmmm ... mam problem ... wiec zwracam sie tu ... moze ktos z Was chcialby mi poradzic ... najlepiej na GG od czego zaczac ...

... mam zaprojektowac modul w urzadzeniu, ktory bedzie pozwalal na prace tego urzadzenia w sieci. Konkretnie ma to byc rozbudowanie modemu radiowego. Modem ma wtedy miec mozliwosc odbioru maili z sieci i przekazywanie ich droga radiowa dalej. Dodatkowo w mailu powinny byc zawarte ustawienia pracy modemu ..tak ze mozna by nim sterowac za pomoca dowolnego programu pocztowego. Ja dopiero zaczynam ten temat i prosilbym o jakies porady, linki, cokolwiek ...zaraz zaczynam szukac na na google i rozgryzac ten temat, ale moze ktos zaoszczedzi mi troche czasu :)

pozdrawiam Marcin GG2881066

Reply to
lipus
Loading thread data ...

Nieskomplikowane i dosyć tanie rozwiązanie to procesor f-my Wiznet W3100A.

W.

Reply to
Wojt

Postawic peceta z linuxem. Pogrzebac na zlomie .. wyciagnac cos klasy notebook 286, postawic KA9Q na MS-DOS. W zasadzie .. oba sa w zrodlach, to na jakis procesorek z 1MB ram powinny sie dac skomplikowac :-)

J.

Reply to
J.F.

Proponuje mikrokontrolery Ubicom IP2022

formatting link
realizuje sie na wewnetrznym module serializera/deserializera. Zewnetrzne elementy to gniazdo RJ45 z transformatorem, trzy rezystory i opcjonalny bufor 7404.

Procesory maja 64k slow pamieci Flash programu, 16kB pamieci programu i danych SRAM oraz 4kB pamieci danych SRAM. Osiagi: 120MIPS z RAMu i 30 MIPS z flasha, na kwarcu 4.8MHz

Producent dostarcza system operacyjny czasu rzeczywistego ze stosem TCP/IP (odplatnie). Procesory wystepuja w obudowach PQFP80 i uBGA.

Pozdrawiam, Andrzej Ekiert

NB: Pracuje dla dystrybutora tych ukladow w Polsce

formatting link
jestem inzynierem aplikacyjnym Ubicoma.

Reply to
Andrzej Ekiert

Czyli PHY też ma w środku?

A to po co?

Kość prezentuje się ciekawie. Możesz powiedzieć po ile to chodzi w małych ilościach (kość i ewentualnie RTOS)? Czy wogóle warto zawracać sobie tym głowę - kiedyś interesowałem się sprzętowym stosem TCP/IP Connect One'a i w Memecu zaśpiewali mi za to $50@100pcs, hehe. :-) A kostka była funkcjonalnie gorsza od "Twojej" - trzeba do niej dorzucić jakiś uC i PHY.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

On Wed, 1 Oct 2003 12:24:55 +0200, Andrzej Ekiert snipped-for-privacy@to.invalid wrote: [.....]

IMO to dobre ceny, szczególnie ta dla 25+ sztuk. Detaliczna też jest niższa niż przypuszczałem. O $2. :-) Czy można kupić próbki "od ręki"?

A to jest pewien problem dla małego przedsiębiorcy. ;-) Czy są do tego jakieś bezpłatne narzędzia? Przynajmniej kompilator C.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

Narzedzia sa niestety platne (mimo, ze jest to zmodyfikowany gcc). Podobno w repozytoriach CVS gnu.org jest wersja gcc, ktora potrafi kompilowac na IP2K, ale o ile wiem wersja zmodyfikowana przez Ubicoma generuje znacznie lepszy kod.

Moim zdaniem jednak oplaca sie kupic SDK - zaimplementowanie od zera sterownika ethernetu i stosu TCP/IP bedzie kosztowalo grubo ponad $3k - no chyba ze masz zdolnych inzynierow pracujacych za 300 zl miesiecznie ;-)

Pozdrawiam, Andrzej Ekiert

Reply to
Andrzej Ekiert

A ja mam glupie pytanie: Skoro jest to zmodyfikowane gcc to jak wyglada sprawa licencji na kompilator? Firma dostarcza klientowi zrodla? Umowa narzuca jakies ograniczenia na dalsze rozprowadzanie ?

thx. j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

On Thu, 2 Oct 2003 09:58:45 +0200, Andrzej Ekiert wrote: [.....]

SDK oczywi¶cie ma zalety, ale wymaga wy³o¿enia na pocz±tek kilkunastu tysiêcy, a do sprzeda¿y urz±dzenia jeszcze daleko...

U¿ywam OpenTCP

formatting link
na ko¶ci Renesasa. Dwa i pó³ dnia roboty (w przeliczeniu na normalne dniówki to tak z piêæ ;-) ) i stos TCP/IP + sterownik RTL8019AS dzia³a.

Regards, /J.D.

--
Jan Dubiec, jdx@slackware.pl, mobile: +48 602 101787

G³êboka wiara wymaga p³ytkiego rozumu i nik³ej wiedzy.
Reply to
Jan Dubiec

On Behalf Of Zbino

Nie przejdzie. Pomimo tego, że BASCOM uchodzi za prosty, to jednak TCP/IP to coś zupełnie innego. Trzeba to zrozumieć i nauczyć się, inaczej nie zrobi się kroka poza program demonstracyjny. Jedyna pociech w tym, że jak już się załapie, to wszystko zaczyna być proste ;-)

pzdr Artur

Reply to
ziel

Nie powiedzialbym... Klonem PIC16C5x byl mikrokontroler Ubicom SX. IP2K to juz zupelnie inny procesor. Podobienstw do PICow nie ma juz prawie wcale (tyle tylko ze jeden i drugi ma architekture harvardzka).

Tak, zgadza sie.=20

Pozdrawiam, Andrzej

Reply to
Andrzej Ekiert

radiowego.

pracy

cokolwiek

Prosisz i masz

formatting link
Zbyszek

Reply to
Zbino

A nie wiesz czy maja zamiar dostarczyc poprawki do oficjalnej dytrybucji gcc ?

pzdr. j.

--

Reply to
Jacek R. Radzikowski

Moze troche off-temat ale zapytam. Interesuja mnie procesory H8 (lub im podobne) mozesz napisac jak sie sprawuja, jak jest z narzedziami do nich pod Linuxa (kompilator, debuger, cos do flashowania itd)? Jak jest z ich zakupem w Polsce (male ilosci, jakies probki) Jest sens przerzuc sie z ARMow na nie?

Reply to
ARM

On Sat, 04 Oct 2003 16:17:56 +0200, ARM snipped-for-privacy@sys.net.pl> wrote: [.....]

Na razie nie mam zastrzeżeń.

Jest gcc, gdb i hflash do flaszowania. Do dwóch pierwszych nie mam zastrzeżeń, natomiast nie udało mi się zaprogramować kości 3068F hflashe-m. Łączył się z kością, ładował mikrokernel i dalej dupa. Ale pewnie następna wersja będzie już OK, kwestia dopracowania wsparcia dla tej kości bo np. 3664F można spokojnie zaprogramować. W każdym bądź razie do programowania chwilowo muszę używać windowsowego FDT Renesas-a.

Kości można kupić w małych ilościach w MSC Polska, Gliwice, tel. (32) 330 54 50.

Nie wiem, nie znam ARM-ów. Natomiast w wielu przypadkach jest sens użycia H8 zamiast MCS51.

Regards, /J.D.

Reply to
Jan Dubiec

No prosze, kolejny... super! ;-)) Przeglądnij trochę do _tyłu_, też pytałem :-)

__ Pzd, Irek.N.

Reply to
Ireneusz Niemczyk

Czepiasz sie. Wiele osob pytalo a praktycznie nikt nie dal konkretnej odpowiedzi. Zreszta pytanie nie bylo do ciebie :)

Reply to
ARM

Tak? Kurde, wydawało mi się że wyraziłem zadowolenie z faktu iż przybywa ludzi zainteresowanych prockami Renesasa (poczytaj sobie - zachęcam do przyglądnięcia się im wychodząc z założenia, iż doświadczeń nigdy za wiele).

Dowiedziałeś się wiele więcej niż z postów datowanych na np: 19 i 20 września?

OK, już się zamykam, przepraszam za zawracanie głowy, postaram już się z niczym nie wyrywać przy Twoich postach. EOT z mojej.

Miłego wieczoru. __ Pzd ,Irek.N.

Reply to
Ireneusz Niemczyk

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.