MCU/FPGA software

Problemy z dostępnością są znane. Tymczasem MCU firmy Espresif są dostępne. Nawet w lepszych cenach niż wielkosalonowa konkurencja i nawet z lepszymi parametrami/możliwościami. Ale... Z instalacją ESP-IDF p*****le się już 3 dni i dalej nie działa wszystko tak jak trzeba. I nie jestem w tym jedyny, bo na forach Espressif jest od cholery wątków związanych z tym problemem. Może z tego powodu te układy zalegają w magazynach dystrybutorów?! Czyżby problemem było napisanie jednorodnej porządnej instalki? Nie rozumiem tego...

Teraz FPGA... Spartanów-6 (Xilinx), których chętnie używałem nie kupisz. Tymczasem Efinix oferuje dosyć ciekawą serię Titanium. Cena zdecydowanie lepsza, parametry/możliwości podobne (pewne lepsze/pewne gorsze), ale trochę akrobacji i chyba dałbym radę przerobić ze Spartana na Titanium. Ale... Soft "prawie" darmowy. Nie ma nawet trial version. "Prawie" to znaczy, że musisz kupić w Digikeyu evaluation boarda za 35$(XYLONI-seria TRION). Kłamstwo 1) W Digikeyu cena 75$ Kłamstwo 2) Stan magazynowy=0

Titanium evaluation board kosztuje 360$, ale też na magazynie 0.

Czyli co? Idę do sklepu, chcę kupić gacie. I nieważne czy będzie mój rozmiar czy nie, najpierw muszę kupić bilet do sklepu. Tyle za bilet nie dam!!

Aha.. Z symulatorem też coś "kręcą" jak wynika z ich strony. Że coś się da, ale trza coś dokupić(ModelSim License) i takie tam..

Projekt - tylko Verilog/VHDL, ale to na osobny wątek.

No i na koniec pytanie.. O co tu chodzi? Chcą sprzedawać produkty czy nie?

Reply to
Stachu Chebel
Loading thread data ...

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.