witam, zaczalem sie rozgladac nad ladowarka do pda, z tegp co czytalem musi miec wydajnosc ok 1A. ceny ok 50-70zl....konstrukcja przeciez pewnie podobna do zwyklych tel. ktore w hurcie sa po pare zl... Czy nie wystarczyloby przez pare diod zeby obnizyc napiecie podac stabilizator na 5V?
ladowarka sam. 5V 1A, moze sam stabilizator?
Feb 13, 2007
3 Replies
Użytkownik Michał Trych napisał:
Użyj tej z telefonów . W pda z miniUSB 500 mA powinno wystarczyć ,a w tych bez usb (ipaq'i) to jest problem tej nieszczęsnj wtyczki (db22 czy coś) bo sama wtyczka kosztuje +20 zł. Stabilizator + diody to nieelgancko bo dużo prądu się marnuje, jak już to na zasilaczu impulsowym . np. na tej stronie jest schemat:
formatting link
"Power hookup"
No wlasnie czytalem ze nie wydalaja i potrafia przypalic pda, ponoc np jak korzystasz z gps i ladujesz to i 2A moze ciagnac. W sumie bateria sie laduje w niecala godzine, wiec prad nie jest maly. pozdrawiam michal
mam gdzies projekt w Protelu takiego zasilacza, ktory wsadzalem do obudowy od ladowarki od komorki zrobilem to na jakims scalaku serii simple switcher, raptem kilka elementow dawal 5V/3A, sprawdzalem z PDA HP
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required