kropka

wystarczy twojego debilizmu w moim wątku

czyli jak pisałem wyżej, chodzi o tą samą polaryzację do kropki na schemacie?

czyli w smps flayback wszystkie strzałki są u góry?

Reply to
platformowe głupki
Loading thread data ...

W dniu 2016-02-08 o 17:15, Mario pisze:

A możesz podać linka do kartofli? A najlepiej jakiegoś pdfa po polsku.

Reply to
Jawi

W dniu 2016-02-09 o 00:40, Jawi pisze:

Mogę ci sprzedać za 10 zł jak Pszemol identyfikatorowi :)

Reply to
Mario

To jest jedyny skuteczny sposób na głupie/trywialne pytania :-)

Reply to
Pszemol

Użytkownik "RoMan Mandziejewicz" snipped-for-privacy@pik-net.pl.invalid> napisał w wiadomości news:2847038889$ snipped-for-privacy@squadack.com...

To się fachowo nazywa "zaciski jednoimienne".

Reply to
Marek

Użytkownik "RoMan Mandziejewicz" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:2847038889$ snipped-for-privacy@squadack.com... Hello J.F.,

To podaj norme mowiaca, ze to ma byc poczatek :-P

A jak zamowie u Ciebie taki specjalny trafo, z uzwojeniami nawinietymi w dwie strony, to tez mi kropkami oznaczysz poczatki ?

A jak zamowie toroidalny jednowarstwowy, to bedziesz wiedzial po zejsciu z nawijarki gdzie jest poczatek ?

J.

Reply to
J.F.

A dokładniej chodzi o początek *elektryczny* nie fizyczny, jest to oczywiście kwestia umowna, ale zdroworozsądkowo nie ma tego co komplikować - kropka = początek.

Wiesz, na toroidzie nawija się i po 10-15 uzwojeń, spolaryzowanych i jakoś to wychodzi. Numery potrafią być przy np. jednofazowych transformatorach UI gdzie jedno uzwojenie to drut okrągły podawany z tyłu maszyny i nawijane w jednym kierunku (i nie chodzi tu o kierunek lewo-prawo a o kierunek obrotu wrzeciona), drugie profilowy podawany z przodu i nawijane w przeciwnym kierunku, jedno uzwojenie łączone szeregowo a drugie równolegle. Dodajmy do tego odczepy, najlepiej niesymetryczne i .... potrafi wyjść niezła zagadka co tak właściwie jest nawinięte i czy da się to połączyć bez prucia i nawinięcia jednej z cewek ponownie.

A przy wysokim napięciu możesz mieć stopniowaną izolację i naprawdę jest istotne gdzie jest niski a gdzie wysoki potencjał :)

Reply to
Grzegorz Krukowski

W dniu 2016-02-09 o 08:01, Pszemol pisze:

Ostatnie kilka pytań obala Twoją teorie :)

Reply to
Jawi

Dyskusje o początku końca i końcu początku nie mają nigdy końca ;) ...

W mojej byłej firmie odróżniałem bez problemu bo ... wszystkie nawijarki toroidalne nawijały w tym samym kierunku.

A w tzw. rzeczywistości dużej firmy: dokumentacje są pisane według pewnych reguł i założeń; jednym z nich jest to że nawijający wie w jakiej kolejności ma co nawijać i jak ma oznaczyć każde wyprowadzenie i to starczy ;) (a że życie sobie to już insza inszość).

Prawdopodobnie: po stronie SN jedno uzwojenie z jednym biegunem na obudowie, nn podzielone na dwie części, albo do regulacji albo PE znajduje dokładnie w połowie pomiędzy L a N :) na to co wychodzi w stanie surowym nie patrz, tam mogą być ekrany, czujniki itp. atrakcjie niepokazane na filmie.

Reply to
Grzegorz Krukowski

ja to ja, ale mandziejewicz... to dopiero jest...

Reply to
platformowe głupki

Wiesz, dziwnym trafem nawijarki są całkiem podobnie zbudowane i podobnie działają - w typowej toroidalnej druty raczej wychodzą ,,do góry'' a w hakowej ,,do dołu''. A przy powtarzalnym procesie (czyli nawijamy w tym samym kierunku na różnych maszynach) to początek uzwojenia jest praktycznie zawsze z jednej strony a koniec z drugiej. I dopóki widzisz uzwojenia i znasz proces to twoje rozważania przypominają dyskusje ile aniołów zmieścisz na łebku od szpiliki - nie mają łączności z rzeczywistością :)

Reply to
Grzegorz Krukowski

J.F. pisze: [..]

Nie tylko on, tak było i jest od zawsze.

Reply to
AlexY

Użytkownik "AlexY" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:n9g03l$ive$ snipped-for-privacy@dont-email.me... J.F. pisze: [..]

Ale jak - od pierwszego zwoju nawinietego w kazdym uzwojeniu ?

Tu chodzi glownie o fazy napiec, mozna symbolicznie to nazywac "poczatkiem", ale z rzeczywistym nawijaniem niekoniecznie ma to cos wspolnego.

J.

Reply to
J.F.

Tylko i wyłącznie w przypadku jednowarstwowych. W takim przypadku początek jest umowny. Tylko nie pojmuję, dlaczego upierasz się przy wyjątkach od reguły.

Oczywiście. To moje praca i muszę wiedzieć, co robię. A jak trzeba, to oznaczać początek nawet w elementach, które zaczyna się nawijać od środka (dławiki PFC na rdzeniach toroidalnych).

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Będzie.

I ma rację.

Możesz mi powiedzieć o co ci właściwie chodzi? Masz przyzerowe doświadczenie praktyczne w tej sprawie i z jednostkowych przypadków wyciągasz za daleko idące wnioski.

Reply to
Grzegorz Krukowski

W dniu 2016-02-10 o 20:01, RoMan Mandziejewicz pisze:

Uchyl rąbka i wyjaśnij dlaczego od środka :)

Reply to
janusz_k

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.