Ile prądu można wycisnąć z baterii zegarkowej?

Potrzebuję 5-10mA . Widzę,że niektóre baterie mają pojemności powyżej 200mAh ,ale nie znalazłem informacji o wydajności takiej bateryjki.Ktoś sprawdzał w praktyce?

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

Chodzi o baterie pastylkowe.

Reply to
invalid unparseable

U?ytkownik "Micha? T" snipped-for-privacy@NOSPAMepf.pl napisa? w wiadomo?ci news:ek1atp$f5j$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

no i A si? da

Reply to
blur

Bez spadku napięcia rzędu 1V ...

Reply to
invalid unparseable

Tyle to sie da, bo i latareczki sa i podswietlenie w zegarkach. Ale to chyba kosztowne bedzie.

J.

Reply to
J.F.

Jakiej ? Jest ich wiele rodzajów, rozmiarów, producentów.

Można to zrobić samemu tak: miliamperomierz i dwie szeregowo połączone diody

1N400X. Przykładasz do danego egzemplarza bateryjki - nie zwierasz jej przy tym.

Roman

Reply to
Roman

Wed, 22 Nov 2006 12:04:27 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "Michał T" snipped-for-privacy@NOSPAMepf.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Dataszitów do wyboru do koloru:

formatting link
Trzeba wybrać po lewej grupę produktów, albo wklepać poniżej ooznaczenie baterii. Podane są charakterystyki rozładowania typowymi dla danej baterii prądami.

Reply to
BLE_Maciek

Wed, 22 Nov 2006 13:43:37 +0100 jednostka biologiczna o nazwie BLE_Maciek <i80c586@cyberspace_NO_SPAM_.org> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

BTW warto przyjrzeć się grupie "Industrial carbon zinc". Są baterie o napięciu 45, 67.5, 225, 300 i 510V ! Do czego komu takie ? Do przenośnego sprzętu lampowego ? :-)

Reply to
BLE_Maciek

Tak, tyle że ja chce nietypowy prąd.

Reply to
invalid unparseable

Ale ja właśnie próbuję znaleźć właściwą baterię dla mojego urządzonka-chce zminiaturyzować.

Reply to
invalid unparseable

Aha - najpierw teoria, potem praktyka (jak z tymi diodami). Jeśli nie żal Ci paru złotych to kup jedną czy drugą baterię i poeksperymentuj.

Roman

Reply to
Roman

lol... 3.333333mA? 33.33333mA czy jeszcze bardziej nietypowy prad? - ile pobiera twoje urzadzenie pradu? moze zaczac od wlascwej strony?

Reply to
PAndy

Dnia Wed, 22 Nov 2006 13:54:43 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja BLE_Maciek <i80c586@cyberspace_NO_SPAM_.org> nadała:

A da się to gdzieś u nas kupić? Bo taką 67.5V to kilka bym chciał (o ile cena nie jest zaporowa), szkoda, że nie mają 135V...

Reply to
Tomasz Szcześniak

Na pewno jest.

Swoja droga czytalem dawno temu o naszym polskim wojskowym wynalazcy ktory zastapil drogie baterie anodowe akumulatorami ni-cd i przetwornica tranzystorowa. Ktos to moze pamieta ?

J.

Reply to
J.F.

Dnia Wed, 22 Nov 2006 22:57:40 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja J.F <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> nadała:

Gdzie? Bo od dawna szukam wysokonapięciowych baterii (lub lepiej akumulatorów) i nie znalazłem.

Nie znam tego, choć nie jest to specjanie trudne. Nawet myślałem tak zrobić, ale schowanie przetwornicy impulsowej wewnątrz radia kompletnie nieodpornego na zakłócenia to kiepski pomysł jest. No i niekanoniczny układ się robi :)

Reply to
Tomasz Szcześniak
[...]

Da się zrobić, żeby nie promieniowało na zewnątrz - po prostu pakujesz przetwornicę do metalowego pudełka.

Ba! Ale działa. Pakiety baterii 9V są kanoniczne?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Na pewno jest cena zaporowa :-)

Ale to bylo gdzies w latach 60-tych podobno :-)

J.

Reply to
J.F.

Dnia Thu, 23 Nov 2006 00:30:55 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja RoMan Mandziejewicz snipped-for-privacy@pik-net.pl nadała:

Próbowałem i tak, niestety radio je (zakłócenia) łapało nie wiem skąd. W momencie wyłączenia przetwornicy, kiedy zużuywało tylk0o energię z kondensatorów odbiór był lepszy.

Juz bardziej, najkoaniniczniejsza jest bateria skrzynkowa, z wyprowadzeniami w postaci gniazd bananowych, do tego z odczeapmi, co kilka ogniw. Jak dokładnie wyglądała to nie wiem, bo jeszcze mi żadna z ręce nie wpadła.

Reply to
Tomasz Szcześniak

Dnia Thu, 23 Nov 2006 01:02:03 +0100 na fali pl.misc.elektronika stacja J.F <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> nadała:

Zapewne tak, jak wszystkich przydatnych rzeczy. :)

Za późna jak dla mnie, ale nawet wtedy nie był chyba to problem, o ile sprawa nie dotyczyła ogromnych mocy. Przetwornce do Szarotek to nawet amatorzy robili. A z któego roku jest przetwornica PT1? (zo prawda działała w drugą stronę) - wygląd tez by sugerował kata 60-te.

Reply to
Tomasz Szcześniak

Nietypowy czyli duży jak na taką baterię i nie ma tego w notach katalogowych.... Bozszzzzz, wszyscy tutaj muszą gryźć?

Reply to
invalid unparseable

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.