GPS w pedolinie

Dnia Fri, 18 Mar 2016 20:03:36 +0100, RoMan Mandziejewicz napisał(a):

Mechanizm wychyłu wymaga pewnej minimalnej prędkości pociągu do prawidłowej pracy, więc na tej trasie mogłoby się okazać, że jest bezużyteczny. Podobnie na linii Kraków-Zakopane.

Na trasie Gdańsk-Warszawa w miejscach, gdzie tilt (mechanizm wychylnego pudła) mógłby dać wyraźny zysk czasowy, podjęto decyzję o tzw. przebiciu torów - zwiększeniu ich pochylenia poprzecznego. Dzięki temu takie odcinki mimo braku tilta będą mogły być pokonywane z prędkością zbliżoną do tej, którą osiągnąć by pozwolił tilt.

Reply to
badworm
Loading thread data ...

Ale tylko przy oknie.

Reply to
PcmOl

W dniu 19.03.2016 o 19:13, PcmOl pisze:

Nie tylko. No nie stałem z GPS na środku samolotu, ale w drugim i trzecim rzędzie od okna nie było problemu nawet po wyłączeniu i ponownym załączeniu (około 5 lat temu przez ponad godzinę oglądałem trasę przelotu na prostej nawigacji w B737)

Reply to
Czarek

W dniu 2016-03-19 o 17:43, badworm pisze:

OK, dzięki za info.

Reply to
Tomasz Wójtowicz

W dniu 2016-03-18 o 19:45, Zbino pisze:

To łapanie bez problemu to jest tak długo jak nie zobaczy się w działaniu dedykowanych urządzeń do GPS-a. Jak masz gdzieś możliwość to zobacz jak działa nawigacja z czymś takim. Wrzucasz w plecak czy schowek w samochodzie i zapominasz o szukaniu sygnału. Te układy w telefonach nie są najlepsze.

formatting link
Pozdr.PK.

Reply to
Paweł Kasztelan

Paweł Kasztelan pisze: [..]

Układy są te same, to anteny za bardzo zminiaturyzowane.

Reply to
AlexY

Dnia Sat, 9 Apr 2016 00:09:22 +0200, Paweł Kasztelan napisał(a):

Trudno oczekiwać, by odbiornik GPS typu OEM ze zintegrowaną anteną, o łącznej grubości 5 mm zmieścił się w niewiele od niego grubszym smartfonie. Dlatego też pisałem, że skoro przy 200km/h komórka jest w stanie utrzymywać stabilny sygnał GPS (widoczne 4-6 satelit) w przejściu międzywagonowym w Pendolino to jest nieźle. Każdy lepszy odbiornik poradzi sobie w takich warunkach tym bardziej.

Reply to
badworm

Dnia Fri, 8 Apr 2016 23:39:37 +0100, AlexY napisał(a):

Kiedys sie mowilo, ze jednak inne. W telefonie moze np zalezec na poborze mocy, w samochodzie wcale. Ale smartfony juz same duzo biora :-) Dalej np kwestia podeslania danych do AGPS.

Teraz to juz pewnie specjalizowane jednoukladowce sa.

Ale ... moje stare GPS lapia sygnal dlugo. A nowy telefon szybko ... Stare maja duze anteny, a telefon malutka ...

J.

Reply to
J.F.

Pan J.F. napisał:

Trzeba pogadać z cichociemnymi, co to lubią jeździć bez włączonych świateł. Oni strasznie się przejmują tym, że im oświetlenie prąd ze samochodu wyżera. Kierunkowskazów też przeważnie z oszczędności nie używają.

Reply to
invalid unparseable

J.F. pisze:

Ostatnie 10 lat robiłem w serwisach GSM z autoryzacją, dostęp do schematów oryginalnych podzespołów i takie tam, co prawda nie miałem styczności ze wszystkimi producentami ale ci co miałem stosują już opracowane rozwiązania wyprodukowane w innych obudowach. Szokiem dla mnie był moduł GPS w SE C905, chyba pierwszy aż tak zminiaturyzowany:

formatting link
część flexa pod puszką jest cały odbiornik, z niego wychodzi port szeregowy, powyżej antena.

~150mA, tyle wychodzi pobór prądu modułu GPS dla telefonów które mierzyłem.

[..]
Reply to
AlexY

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.