Gotowa przetwornica 12 V -> 230 V

Czołem.

Może ktoś polecić *gotową* przetwornicę 12 V -> 230 V, 100-150 W, do korzystania w samochodzie ? Celem jest zasilanie laptopa i innych drobiazgów np. na campingu. Wiem, że są samochodowe zasilacze do laptopów, ale przetwornica 230 V wydaje się bardziej uniwersalna. Martwi mnie trochę czy zasilacz laptopa poradzi sobie karmiony HGW czym z wyjścia przetwornicy.

Reply to
PeJot
Loading thread data ...

W dniu 02.05.2014 14:25, PeJot pisze:

Polecić jak polecić... Swego czasu kupiłem w jakimś markecie taką zasilaną z gniazda zapalniczki (120W mocy ciągłej i 150W w szczycie) i póki co działa i niczego nie spaliła.

Fakt, że sprzęt audio (no, wielkie słowa... tani "jamnik") podłączony do niej strasznie mi burczał, ale komputer powinien mieć to w nosie.

Przecież to i tak zasilacz impulsowy, więc jemu raczej wisi jak czysta jest sinusoida.

Reply to
Andrzej Lawa

Mamy w firmie takie "wiaderko z prądem" - akumulator 12V/17Ah i przetwornica... coś koło 500W - kolega to zmontował i przydaje się bardzo często, Chodzi na tym wszystko - można podłączyć lutownicę transformatorową, zasilacze laptopa czy inne zasilacze wtyczkowe do wszelkiej elektroniki chodzą bez problemu. Od biedy można też z tym uciąć coś szlifierką kątową ale musi mieć soft-start, no i trzeba delikatnie. Ostatnio mieliśmy pracę w terenie po ciemku i podłączyliśmy lampę LED 230v 50W - jest teraz pomysł, żeby wyposażyć to wiaderko w takie światełko na stałe, ale już z bezpośrednią przetwornicą z 12V. Po weekendzie mogę ci podać co to za przetwornica, ale nie wiem czy mogę ją polecić, bo już raz awarię miała ;)

Reply to
Mirek

PeJot pisze tak:

Ja używam UPSa tylko zepsułem mu wyjca.

formatting link

Reply to
PiteR

W dniu piątek, 2 maja 2014 22:56:56 UTC+2 użytkownik PiteR napisał:

Super. Do samochodu osobowego w sam raz. Moja przetwornica nie robi wrażenia. Za to lubi się zgubić w schowku. Trochę mniejsza niż paczka fajek i 100W.

Reply to
Zachariasz Dorożyński

Użytkownik PeJot napisał:

Przecież na wejściu zasilacza laptopowego jest mostek prostowniczy i job jego mać kondensatory, można to nawet zasilać prądem stałym. Pozostaje kwestia innych "zabawek"

Reply to
AlexY

W dniu sobota, 3 maja 2014 04:17:32 UTC+2 użytkownik Pszemol napisał:

Przestań pierdolić jak potłuczony. 150W to przy 12,5V 12A. Samochodowy akumulator 60Ah obciążony w sposób ciągły 12A wytrzyma może godzinę jak będzie sztuka nówka nie śmigana. No chyba że używasz jak pracuje silnik w samochodzie. Ja tak używam. Przetwornica zasila dwie świetlówki chyba po 8W, monitor 22 cale, ładowarki do akumulatorów. Razem to daje maksymalnie ok 80W. Przetwornica 100W spokojnie się wyrabia.

Reply to
Zachariasz Dorożyński

użytkownik paskuda03 napisał:

Pierwszy stopien podnosi z 12 do 230, drugi pracuje jako mostek H, wszelkie przepiecia ida bezposrednio na mosfety, ryzykowne i bez gwarancji tyle że tanie.

Na wolumenie widzialem, ze gosc sprzedaje samorobki na transformatorze toroidalnym, bedzie to ciezkie i z gwarancja, moze na allegro sprzedaje.

Bylo to w obudowie uniwersalnej a la Maszczyk.

Reply to
leming.show

Pan Pszemol napisał:

Że niby taki kogut z niego?

Reply to
invalid unparseable

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.